Katarczycy w Premier League?!
2016-11-17 23:43:52; Aktualizacja: 9 lat temu
Wkrótce w Premier League może dojść do „derbowej” rywalizacji między klubami należącymi do Arabów, bowiem Katarczycy chcą poważnie zainwestować właśnie w lidze angielskiej.
Manchester City znajduje się w rękach Abu Dhabi United Group ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich od 2008 roku. W tym czasie „The Citizens” między innymi zdążyli zdobyć dwukrotnie tytuł mistrza Premier League i regularnie grać w Lidze Mistrzów. Teraz swoim sąsiadom pozazdrościli Katarczycy i już rozpoczęli poszukiwania klubu, który odpowiadałby ich potrzebom.
Według „Daily Mail” w grę mają wchodzić przede wszystkim londyńskie Tottenham i West Ham United. Większe szanse daje się temu drugiemu, wspominając przy tym, że Katarczycy posiadają już wioskę olimpijską z 2012 roku, znajdującą się nieopodal Stadionu Olimpijskiego, od początku tego sezonu domowego obiektu „Młotów”.
Hassan Al-Thawadi, dyrektor komitetu organizacyjnego Mistrzostw Świata w Katarze, potwierdził te informacje: - Widzę taką możliwość. To prawdopodobne. Jest tam tak wielka pasja do piłki, a w szczególności do Premier League. Każdy na ulicy ma jakąś opinię na ten temat.
Warto przypomnieć, że Katarczycy od 2011 roku władają francuskim potentatem - Paris Saint-Germain, który od zmiany właściciela już cztery razy sięgał po mistrzostwo Ligue 1.







![Hit Ligi Mistrzów dla Liverpoolu! Zdecydowały końcowe minuty [WIDEO]](img/photos/105430/170x113/arne-slot.jpg)
![Od 0-1 do 2-1! Dublet i FC Barcelona przełamuje złą passę [WIDEO]](img/photos/110864/170x113/fc-barcelona.jpg)






![Hit Ligi Mistrzów dla Liverpoolu! Zdecydowały końcowe minuty [WIDEO]](img/photos/105430/90x60/arne-slot.jpg)
![Od 0-1 do 2-1! Dublet i FC Barcelona przełamuje złą passę [WIDEO]](img/photos/110864/90x60/fc-barcelona.jpg)





