Khedira był bliski opuszczenia Juventusu. Jego transfer zablokował... trener Olympique Lyon!

Khedira był bliski opuszczenia Juventusu. Jego transfer zablokował... trener Olympique Lyon! fot. Wikipedia
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe

Sami Khedira mógł przed końcem letniego okienka transferowego przenieść się z Juventusu do Olympique'u Lyon.

Były reprezentant Niemiec podpisał przed rokiem nową umowę ze „Starą Damą” i na jej mocy miał być związany z aktualnym mistrzem Włoch przynajmniej do końca sezonu 2020/2021, ponieważ została w nim zawarta jeszcze klauzula umożliwiająca klubowi przedłużenie z nim współpracy o kolejne dwanaście miesięcy.

W tym momencie 32-letni zawodnik mógł się pochwalić mocną pozycją w drużynie. Nie nacieszył się nią jednak zbyt długo, ponieważ po nastaniu rządów Maurizio Sarriego otrzymał, razem z kilkoma innymi piłkarzami, wolną rękę na poszukiwanie nowego pracodawcy.

Doświadczony pomocnik nie narzekał na brak zainteresowania i jednocześnie nie palił się do odejścia z Juventusu i z tego też powodu sami przedstawiciele ekipy z Turynu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zgodnie z informacjami przekazanymi przez „L’Équipe”, zaoferowali usługi Khediry między innymi Olympique'owi Lyon.

Klub z Francji wyraził ponoć gotowość do wypożyczenia byłego reprezentanta Niemiec i zespół z Włoch zaakceptował tę ofertę, ale mimo to ostatecznie nie doszło do tymczasowych przenosin 32-latka do drużyny z Ligue 1, ponieważ całą transakcję zablokował Sylvinho.

Szkoleniowiec „Les Gones” obawiał się o stan zdrowia doświadczonego zawodnika, który w minionym sezonie opuścił kilkanaście spotkań z powodu różnego rodzaju urazów i ostatecznie zakończył poprzednie rozgrywki z dorobkiem zaledwie siedemnastu rozegranych meczów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz poprosił władze Bayeru o transfer Havertz poprosił władze Bayeru o transfer OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy