Khedira problemem Juventusu. On chce, klub niekoniecznie

Khedira problemem Juventusu. On chce, klub niekoniecznie fot. Juventus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Jak pisze „AS”, Sami Khedira stał się gigantycznym problemem dla Juventusu. Włosi chcą się go bowiem pozbyć, a zamiarem Niemca jest kontynuowanie karierę w obecnym zespole.

Nie tak dawno głos w sprawie przyszłości Samiego Khediry zabrał Andrea Pirlo. Szkoleniowiec turyńczyków nie przekreślił szans doświadczonego gracza na pozostanie w drużynie, jednocześnie uzależniając późniejszą decyzją od stanu jego zdrowia.

Defensywny pomocnik kilka miesięcy temu przeszedł operację kolana, a pod koniec sezonu narzekał na problemy z przywodzicielem. W związku z tym istnieją poważne obawy, że nie jest on już zdolny do kontynuowania występów na najwyższym poziomie.

Nicolò Schira podawał cztery dni temu, że „Stara Dama” ostatecznie postanowiła rozstać się z Samim Khedirą, a ma to nastąpić poprzez rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Według najnowszych wieści na to zgody nie wyraża zawodnik.

W tym kontekście musimy pamiętać o wypowiedziach 33-latka sprzed trzech miesięcy.

– Nie widzę powodów, dla których miałbym zmieniać klub i szukać nowych wyzwań gdzie indziej – zaznaczył wówczas.

Teraz wiele wskazuje na to, że zdania nie zmienił i chciałby nadal występować na Allianz Stadium, gdzie zarabia ponad sześć milionów euro rocznie (szósta pensja w zespole).

Hiszpanie zaznaczają, że przez swoje nastawienie mistrz świata z 2014 roku stał się ogromnym problemem dla swojego pracodawcy, który chciałby jak najszybciej zakończyć z nim współpracę. Gracz wzbudza jednak praktycznie zerowe zainteresowanie innych ekip (Schira wcześniej pisał o zakusach ze strony Zenitu Sankt Petersburg, z kolei propozycję dołączenia do Atlético Madryt piłkarz zdążył już odrzucić), a na rozwiązanie umowy ważnej do 30 czerwca 2021 roku przyzwolenia nie daje.

Mając to wszystko na uwadze, niewykluczone, ze Khedira ostatecznie zostanie w Juventusie aż do końca porozumienia zawartego dwa lata temu. Jego dorobek w koszulce mistrza Włoch to 145 spotkań, 21 bramek i 13 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy