Kibic Evertonu skazany na sześć tygodni więzienia w zawieszeniu za rasistowskie komentarze w kierunku Salaha

Kibic Evertonu skazany na sześć tygodni więzienia w zawieszeniu za rasistowskie komentarze w kierunku Salaha fot. Liverpool
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: BBC

Gary Hyland, który jest otwartym zwolennikiem Evertonu, został skazany przez sąd za umieszczanie na Twitterze obraźliwych komentarzy oraz grafik skierowanych do Mohameda Salaha i innych piłkarzy Liverpoolu.

Sympatyk „The Toffees” włączył się 6 sierpnia do dyskusji fanów Liverpoolu i bez żadnego poważnego powodu zaczął atakować na tle rasistowskim i ksenofobicznym osobę Mohameda Salaha i innych graczy „The Reds”.

Początkowo 32-latek stroił sobie niezbyt przyjemne żarty z Egipcjanina i całej drużyny poprzez wrzucanie przerobionych zdjęć, które przedstawiały piłkarzy modlących się do Allaha. Później jednak stawał się coraz bardziej agresywny w swoich poczynaniach i umieszczał nie tylko obraźliwe komentarze skierowanie do gwiazdora Liverpoolu, ale także przedstawiał go jako zamachowca w kamizelce z ładunkami wybuchowymi oraz naśmiewał się z ludzi wyznających islam.

Opublikowane wpisy na Twitterze zostały zebrane i zgłoszone na policji w hrabstwie Merseyside, która po ich zbadaniu postanowiła aresztować Gary'ego Hylanda i postawić go przed sądem, gdzie miał odpowiedzieć za szerzenie mowy nienawiści na tle rasistowskim oraz religijnym.

Poza tym przy próbie jego zatrzymania nie chciał oddać telefonu, z którego wysyłał komentarze i zdjęcia oraz stawiał opór funkcjonariuszom, którzy także oskarżyli go o utrudnianie im wykonywanych obowiązków.

Sympatyk Evertonu został doprowadzony przez oblicze sądu, który za wszystkie te przewinienia skazał go na sześć tygodni pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwanaście miesięcy oraz skazał go na 200 godzin prac społecznych i odbycie kursu eliminującego takie zachowania ze społeczeństwa.

- Tego rodzaju zachowania podsycają nienawiść rasową i są wyjątkowo obraźliwe dla ludzi z innym kolorem skóry czy wyznających inną religię. Mohamed Salah nie zasługuje na to, aby być nękanym obiektem i podobnie każda osoba w cywilizowanym społeczeństwie - powiedziała Angela Conlan z brytyjskiej prokuratury.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy