Kibic uderzony przez Neymara przerywa milczenie. „To wszystko poszło za daleko. Jestem nękany”

Kibic uderzony przez Neymara przerywa milczenie. „To wszystko poszło za daleko. Jestem nękany” fot.
Mateusz Michałek
Źródło: L'Equipe I Marca

„L'Equipe” przeprowadziło rozmowę z kibicem, który po niedawnym finale Pucharu Francji pomiędzy Paris Sainr-Germain a Rennes został uderzony przez Neymara.

Do nieprzyjemnego incydentu doszło po ostatnim gwizdku, w trakcie tradycyjnej dekoracji. Nelson, 28-letni kibic, obrażał przechodzących obok niego m.in. Gianluigiego Buffona i Marco Verrattiego. Idący za nimi Neymar, w stronę którego fan również skierował kilka niemiłych słów, zatrzymał się i lekko go uderzył uderzył. Zaraz po tym na Brazylijczyka spadła lawina krytyki. Cały czas może zostać on ukarany przez francuską federację.

Nelson postanowił opowiedzieć o następstwach całej sytuacji.

- Dlaczego przerywam milczenie? By odpowiedzieć wszystkim ludziom, którzy oskarżają mnie o to, że chcę zarobić na tej sprawie. Nie liczę na żadne pieniądze. Gdybym chciał skorzystać na tym incydencie, już dawno złożyłbym skargę, ale tego nie zrobiłem.

- Media potępiły zachowanie Neymara, a nie moje słowa, ale dzisiaj jestem nękany.
Ludzie uważają, że jestem rasistą. Rozpowszechnili mój adres w mediach społecznościowych. To wszystko poszło za daleko. Jestem osobą, która kocha życie i lubi wychodzić z domu, ale w ostatnim tygodniu w zasadzie tego nie robiłem. Wychodzę, lecz nie sam. Ostatnio zaczepiły mnie cztery osoby. „Zobaczysz, co ci zrobimy, jeśli jeszcze raz tkniesz Neymara” - usłyszałem.

- Żałuję swoich słów, choć nie chciałem nikogo prowokować. Kibice bawią się na trybunach, mówią różne rzeczy. Żałuję tego, co powiedziałem w kierunku Buffina i Verrattiego, ale Neymar nie powinien tak reagować. To profesjonalista i jest przyzwyczajony do pewnych reakcji czy słów.


- Chciałbym się z nim spotkań, byśmy mogli wzajemnie się przeprosić i uścisnąć dłonie - powiedział 28-latek.

TUTAJ filmik przedstawiający całą sytuację.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy