Kibice FC Barcelony dali znać, co sądzą o przyszłości Xaviego

2024-05-19 23:48:46; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Kibice FC Barcelony dali znać, co sądzą o przyszłości Xaviego Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: FC Barcelona

Xavi po sezonie opuści FC Barcelonę? Tak ostatnio sugerują zgodnie największe media. Niezależnie od przyszłości, Hiszpan może liczyć na wsparcie kibiców, którzy dali temu manifest po końcowym gwizdku starcia przeciwko Rayo Vallecano (3-0).

Wokół FC Barcelony zrobiło się w ostatnich dniach bardzo głośno, a to wszystko za sprawą plotek o niespodziewanym zwolnieniu z klubu Xaviego. Choć niedawno ogłoszono, że pomimo zapowiedzi trener zostanie, to prezydenta Joana Laportę mocno rozczarowały ostatnie wypowiedzi Hiszpana na temat okrojonego budżetu.

To jednak nie wszystko, również i wynik przy okazji starcia z Gironą nie padł działaczom do gustu, co mocno podkopało autorytet klubowej legendy. Czy zatem czeka go rozstanie z wicemistrzem kraju?

Głos w wymowny sposób zabrali kibice. Ci po końcowym gwizdku skandowali nazwisko Xaviego, wspierając go tym samym w kwestii przyszłości.

Po meczu doszło do spotkania trenera z Joanem Laportą, ale nie padły tam żadne konkretne deklaracje. Prezydent klubu czuł się ostatnio nieco gorzej, dlatego do rozmów dojdzie po meczu z Sevillą.

Jak na tę sprawę zapatruje się sam zainteresowany? Mówił o tym na konferencji prasowej.

- Wokół naszego klubu zawsze panuje duży chaos. Wszystkie media relacjonują każdy krok i trzeba to zaakceptować. Sprawiają, że czujesz się źle, ale musimy kontynuować naszą pracę.

- Czy odchodzę po sezonie? Nie zamierzam rozmawiać na temat przypuszczeń. W tej chwili nic się nie zmieniło, a jeśli zechcę coś ogłosić, to po prostu to zrobić - dodał.

Mecz FC Barcelony z Sevillą zaplanowano na niedzielę 26 maja. Start o 21:00.