Kibice Rangersów na przekór UEFA. Odśpiewali hymn mimo zakazów [WIDEO]

Kibice Rangersów na przekór UEFA. Odśpiewali hymn mimo zakazów [WIDEO] fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sky Sports

Na Ibrox Stadium tuż przed pierwszym gwizdkiem starcia lokalnego Rangers FC z Napoli wybrzmiał brytyjski hymn, który upamiętnił zmarłą Królową. Wcześniej UEFA wyraźnie nie zezwoliła na taki gest.

Sześć dni temu Wielka Brytania pogrążyła się w żałobie. W wieku 96 lat zmarła Królowa Elżbieta II, która zasiadała na tronie przez siedem dekad. Wydarzenie to wpłynęło na wiele dziedzin życia społecznego, w tym sport.

Najznamienitsi sportowcy wyrażali za pomocą mediów społecznościowych swój smutek, przesyłając kondolencje członkom rodziny królewskiej. Kolejka zmagań w Premier League została zawieszona, co raczej podzieliło opinię publiczną.

Trzy drużyny z Wielkiej Brytanii, a więc Chelsea, Manchester City i Rangers FC, chciały oddać hołd zmarłej monarchini, odśpiewując na jej cześć hymn przed domowymi meczami w Lidze Mistrzów. UEFA nie zezwoliła na taki gest, zakazując jakichkolwiek indywidualnych opraw spotkań.

Ze względu na żałobę narodową tym razem przed meczami Ligi Mistrzów w Wielkiej Brytanii nie zostanie odegrany hymn Ligi Mistrzów. Piłkarze oraz trenerzy będą mogli mieć na ramionach czarne opaski.

Sympatycy „The Gers” nie godzili się z krzywdzącą decyzją europejskiej federacji, otrzymując pełne wsparcie od władz klubu. W końcu nadeszło starcie z Napoli.

Szkoci poprzedzili konfrontację minutą ciszy i głośno odśpiewanym hymnem „God Save The Queen”. Oprawę audiowizualną wzbogaciła wielka płachta, ukazująca ukochaną przez brytyjskie społeczeństwo Królową.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Mistrzostwa Świata: Argentyna wróciła do rywalizacji. Arcyciekawa sytuacja w polskiej grupie Mistrzostwa Świata: Argentyna wróciła do rywalizacji. Arcyciekawa sytuacja w polskiej grupie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy