Kiedy kończy się okno w Ekstraklasie? W jakich innych ligach można wciąż rejestrować piłkarzy?

Kiedy kończy się okno w Ekstraklasie? W jakich innych ligach można wciąż rejestrować piłkarzy? fot. Pixabay
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Zimowe okno transferowe w czołowych ligach europejskich dobiegło końca wraz z końcem stycznia. Nie oznacza to jednak końca zakupowego szaleństwa, ponieważ w jeszcze kilku krajach jest ono otwarte, w tym w Polsce.

Każdego roku emocjonujemy się letnimi i zimowymi wydarzeniami transferowymi mającymi miejsce w Anglii, Hiszpanii, Francji, Niemczech oraz we Włoszech. Okno w tych krajach zazwyczaj dobiega końca tego samego dnia z pewnymi godzinowymi różnicami.

Wówczas spora grupa osób zakłada, że zespoły występujące w innych europejskich ligach także zakończyły już okres zawierania transakcji gotówkowych oraz wypożyczeń.

Nie jest to jednak prawdą, ponieważ wiele klubów rywalizujących na Starym Kontynencie może jeszcze nawiązywać negocjacje z krajowymi oraz międzynarodowymi rywalami.

Znikomej części drużyn nie jest jednak dane korzystać z pełni okoliczności wypadnięcia z obiegu najbogatszych oraz czołowych ekip, ponieważ UEFA, w przypadku obecnej sytuacji, pozwala tylko do 2 lutego aktualizować kadry uczestników fazy pucharowej Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy.

Tym samym piłkarze sprowadzeni do takich klubów po tym dniu mogą najwyżej rywalizować tylko w krajowych rozgrywkach.

To samo dotyczy graczy z kartą w ręku, którzy mogą dołączyć do każdego zespołu pod warunkiem, że w trwającym sezonie nie zanotowali występów w dwóch ekipach oraz rozstali się z niedawnymi pracodawcami najpóźniej w trakcie trwania okna transferowego, bo w przeciwnym razie mogą dołączyć tylko do klubów, gdzie jest ono jeszcze otwarte.

Zatem, gdzie możemy jeszcze spodziewać się zawierania każdego rodzaju transakcji w rodzinie UEFA? Poniżej prezentujemy listę krajów z dniem ich Transferowego Deadline Day.

***

GDZIE I DO KIEDY JEST JESZCZE OTWARTE ZIMOWE OKNO TRANSFEROWE

 • Austria - 6 lutego
 • Turcja - 8 lutego
 • Azerbejdżan - 9 lutego
 • Serbia - 10 lutego
 • Macedonia Północna, Czarnogóra - 11 lutego
 • Rumunia - 13 lutego
 • Węgry - 14 lutego
 • Chorwacja, Liechtenstein, Szwajcaria, Słowenia - 15 lutego
 • Bośnia i Hercegowina - 17 lutego
 • Słowacja - 21 lutego
 • Rosja, Czechy, Polska - 22 lutego
 • Armenia, Bułgaria - 28 lutego
 • Ukraina - 1 marca

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dlatego Real Madryt zrezygnował z transferu Kaia Havertza Dlatego Real Madryt zrezygnował z transferu Kaia Havertza AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy