Kiedy kończy się okno w Ekstraklasie? W jakich innych ligach można wciąż rejestrować piłkarzy?

Kiedy kończy się okno w Ekstraklasie? W jakich innych ligach można wciąż rejestrować piłkarzy? fot. Pixabay
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Zimowe okno transferowe w czołowych ligach europejskich dobiegło końca wraz z końcem stycznia. Nie oznacza to jednak końca zakupowego szaleństwa, ponieważ w jeszcze kilku krajach jest ono otwarte, w tym w Polsce.

Każdego roku emocjonujemy się letnimi i zimowymi wydarzeniami transferowymi mającymi miejsce w Anglii, Hiszpanii, Francji, Niemczech oraz we Włoszech. Okno w tych krajach zazwyczaj dobiega końca tego samego dnia z pewnymi godzinowymi różnicami.

Wówczas spora grupa osób zakłada, że zespoły występujące w innych europejskich ligach także zakończyły już okres zawierania transakcji gotówkowych oraz wypożyczeń.

Nie jest to jednak prawdą, ponieważ wiele klubów rywalizujących na Starym Kontynencie może jeszcze nawiązywać negocjacje z krajowymi oraz międzynarodowymi rywalami.

Znikomej części drużyn nie jest jednak dane korzystać z pełni okoliczności wypadnięcia z obiegu najbogatszych oraz czołowych ekip, ponieważ UEFA, w przypadku obecnej sytuacji, pozwala tylko do 2 lutego aktualizować kadry uczestników fazy pucharowej Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy.

Tym samym piłkarze sprowadzeni do takich klubów po tym dniu mogą najwyżej rywalizować tylko w krajowych rozgrywkach.

To samo dotyczy graczy z kartą w ręku, którzy mogą dołączyć do każdego zespołu pod warunkiem, że w trwającym sezonie nie zanotowali występów w dwóch ekipach oraz rozstali się z niedawnymi pracodawcami najpóźniej w trakcie trwania okna transferowego, bo w przeciwnym razie mogą dołączyć tylko do klubów, gdzie jest ono jeszcze otwarte.

Zatem, gdzie możemy jeszcze spodziewać się zawierania każdego rodzaju transakcji w rodzinie UEFA? Poniżej prezentujemy listę krajów z dniem ich Transferowego Deadline Day.

***

GDZIE I DO KIEDY JEST JESZCZE OTWARTE ZIMOWE OKNO TRANSFEROWE

 • Austria - 6 lutego
 • Turcja - 8 lutego
 • Azerbejdżan - 9 lutego
 • Serbia - 10 lutego
 • Macedonia Północna, Czarnogóra - 11 lutego
 • Rumunia - 13 lutego
 • Węgry - 14 lutego
 • Chorwacja, Liechtenstein, Szwajcaria, Słowenia - 15 lutego
 • Bośnia i Hercegowina - 17 lutego
 • Słowacja - 21 lutego
 • Rosja, Czechy, Polska - 22 lutego
 • Armenia, Bułgaria - 28 lutego
 • Ukraina - 1 marca

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami” Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy