Kiedy koniec letniego okna transferowego w Premier League?

Kiedy koniec letniego okna transferowego w Premier League?
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

Okno transferowe w Premier League dobiega końca. W czwartek odbędzie się Transfer Deadline Day.

Kluby angielskiej Premier League mogą przeprowadzać transfery dokładnie do godziny 18:00 polskiego czasu (8 sierpnia 2019 roku, 18:00), a 17:00 lokalnego czasu.

Skrócenie okna związane jest z narzekaniami menedżerów drużyn na chaos wprowadzany przez transfery już w trakcie sezonu ligowego. Dlatego też deadline przypada na dzień przed pierwszym meczem sezonu 2019/2020, czyli piątkowym Norwich - Liverpool.

Na razie letnie okno 2019 w Premier League jest relatywnie spokojne, ale może jeszcze dojść do przetasowań ostatniego dnia, jeśli przeprowadzony zostanie choćby jeden duży transfer na poziomie kilkudziesięciu milionów funtów. Pojawiają się w tym momencie plotki o dużej rynkowej aktywności choćby Tottenhamu i Evertonu.

Inaczej w kwestii terminów ma się sytuacja w większości europejskich lig, gdzie handel jest dozwolony do drugiego września, kiedy to doświadczymy deadline'u w innych mocnych ligach europejskich.

Warto pamiętać, że deadline dotyczy klubów kupujących. Przedstawiciele Premier League w dalszym ciągu, nawet po zamknięciu okna, będą mogli wytransferować niepotrzebnych piłkarzy do jednej z lig, w której wciąż trwa okres transferowy.

Wcześniej zamknęło się okno w jednym z najatrakcyjniejszych pod względem finansowym kierunków dla zawodników - Chinese Super League. Tam kupować piłkarzy można było tylko do końca lipca.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy