Kiedy koniec letniego okna transferowego w Premier League?

Kiedy koniec letniego okna transferowego w Premier League?
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

Okno transferowe w Premier League dobiega końca. W czwartek odbędzie się Transfer Deadline Day.

Kluby angielskiej Premier League mogą przeprowadzać transfery dokładnie do godziny 18:00 polskiego czasu (8 sierpnia 2019 roku, 18:00), a 17:00 lokalnego czasu.

Skrócenie okna związane jest z narzekaniami menedżerów drużyn na chaos wprowadzany przez transfery już w trakcie sezonu ligowego. Dlatego też deadline przypada na dzień przed pierwszym meczem sezonu 2019/2020, czyli piątkowym Norwich - Liverpool.

Na razie letnie okno 2019 w Premier League jest relatywnie spokojne, ale może jeszcze dojść do przetasowań ostatniego dnia, jeśli przeprowadzony zostanie choćby jeden duży transfer na poziomie kilkudziesięciu milionów funtów. Pojawiają się w tym momencie plotki o dużej rynkowej aktywności choćby Tottenhamu i Evertonu.

Inaczej w kwestii terminów ma się sytuacja w większości europejskich lig, gdzie handel jest dozwolony do drugiego września, kiedy to doświadczymy deadline'u w innych mocnych ligach europejskich.

Warto pamiętać, że deadline dotyczy klubów kupujących. Przedstawiciele Premier League w dalszym ciągu, nawet po zamknięciu okna, będą mogli wytransferować niepotrzebnych piłkarzy do jednej z lig, w której wciąż trwa okres transferowy.

Wcześniej zamknęło się okno w jednym z najatrakcyjniejszych pod względem finansowym kierunków dla zawodników - Chinese Super League. Tam kupować piłkarzy można było tylko do końca lipca.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny! Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny! Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych 21-letnia Rebecca Dumitrescu Prodan właścicielką FC Hermannstadt 21-letnia Rebecca Dumitrescu Prodan właścicielką FC Hermannstadt Lech Poznań: Wraca temat transferu Floriana Kamberiego Lech Poznań: Wraca temat transferu Floriana Kamberiego OFICJALNIE: Sokół Ostróda awansował do II ligi i... rozstał się z trenerem OFICJALNIE: Sokół Ostróda awansował do II ligi i... rozstał się z trenerem Atlético Madryt: Rewolucja w sztabie Simeone. Germán Burgos odchodzi z klubu [OFICJALNIE] Atlético Madryt: Rewolucja w sztabie Simeone. Germán Burgos odchodzi z klubu [OFICJALNIE] FC Barcelona finalizuje transfer młodziutkiego Brazylijczyka FC Barcelona finalizuje transfer młodziutkiego Brazylijczyka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy