Kiedy koniec letniego okna transferowego w Premier League?

Kiedy koniec letniego okna transferowego w Premier League?
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

Okno transferowe w Premier League dobiega końca. W czwartek odbędzie się Transfer Deadline Day.

Kluby angielskiej Premier League mogą przeprowadzać transfery dokładnie do godziny 18:00 polskiego czasu (8 sierpnia 2019 roku, 18:00), a 17:00 lokalnego czasu.

Skrócenie okna związane jest z narzekaniami menedżerów drużyn na chaos wprowadzany przez transfery już w trakcie sezonu ligowego. Dlatego też deadline przypada na dzień przed pierwszym meczem sezonu 2019/2020, czyli piątkowym Norwich - Liverpool.

Na razie letnie okno 2019 w Premier League jest relatywnie spokojne, ale może jeszcze dojść do przetasowań ostatniego dnia, jeśli przeprowadzony zostanie choćby jeden duży transfer na poziomie kilkudziesięciu milionów funtów. Pojawiają się w tym momencie plotki o dużej rynkowej aktywności choćby Tottenhamu i Evertonu.

Inaczej w kwestii terminów ma się sytuacja w większości europejskich lig, gdzie handel jest dozwolony do drugiego września, kiedy to doświadczymy deadline'u w innych mocnych ligach europejskich.

Warto pamiętać, że deadline dotyczy klubów kupujących. Przedstawiciele Premier League w dalszym ciągu, nawet po zamknięciu okna, będą mogli wytransferować niepotrzebnych piłkarzy do jednej z lig, w której wciąż trwa okres transferowy.

Wcześniej zamknęło się okno w jednym z najatrakcyjniejszych pod względem finansowym kierunków dla zawodników - Chinese Super League. Tam kupować piłkarzy można było tylko do końca lipca.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO] Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy