Klaas-Jan Huntelaar odnajdzie się w nowej roli? Może zostać dyrektorem technicznym renomowanego klubu

2022-12-21 19:06:43; Aktualizacja: 1 rok temu
Klaas-Jan Huntelaar odnajdzie się w nowej roli? Może zostać dyrektorem technicznym renomowanego klubu Fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: De Telegraaf

Klaas-Jan Huntelaar jest kandydatem do objęcia posady dyrektora technicznego AS Monaco, o czym informuje „De Telegraaf”.

Klaas-Jan Huntelaar w lipcu 2021 roku podjął decyzję o rozbracie z wyczynowym uprawieniem piłki nożnej. Od tamtej pory nie było o nim zbyt głośno, bo skupiał się na swoim zadaniach w Ajaksie Amsterdam. Tam bowiem jest jedną z kilku osób, które odpowiadają za politykę transferową klubu.

Były napastnik nie znajduje się więc na świeczniku, ale jego praca jest niezwykle ważna dla funkcjonowania podmiotu. Możliwe jednak, że wkrótce mistrzowie Holandii będą musieli rozejrzeć się za następcą byłego napastnika, bo on może zmienić pracę.

Według informacji, które podaje „De Telegraaf” 39-latek brany jest pod uwagę w kontekście przeprowadzki do AS Monaco. Tam miałby objąć funkcję dyrektora technicznego.

Wraz z końcem stycznia z posadą pożegna się bowiem Laurence Stewart, który trafi do Chelsea. To otwiera opcję dla Huntelaara.

Holender na razie nie podjął jednak decyzji w tej sprawie, ale nie ma wątpliwości, że ta wizja może okazać się dla niego kuszącym rozwiązaniem. To niewątpliwie awans, a także interesująca opcja, by poszukać nowych wyzwań.

39-latek to wychowanek VV Hummelo. W swojej karierze był też związany z takimi zespołami jak PSV Eindhoven, Heerenveen, Real Madryt, AC Milan oraz wspomniane Schalke. Największe sukcesy w jego przygodzie z futbolem to trzy mistrzostwa Holandii oraz Puchar Niemiec.