Klich na celowniku Leeds!

Klich na celowniku Leeds! fot. Piotr Kucza - FotoPYK
Mateusz Michałek
Źródło: Vi.nl

Zgodnie z informacjami Voetbal International, Mateusz Klich znajduje się na celowniku Leeds United.

Były zawodnik Cracovii latem zeszłego roku przeniósł się z Kaiserslautern do Twente, w barwach którego zanotował naprawdę dobry sezon. 10-krotny reprezentant Polski zdobył sześć bramek w Eredivisie (wszystkie z rzutów karnych) i zanotował cztery asysty. Klich wrócił do grania niemal od deski do deski, w kilku spotkaniach biegając nawet po murawie z opaską kapitańską.


Jego niezła forma nie uszła uwadze klubów z innych lig. Dziennikarze z Holandii informują, że jedną z najbardziej zdeterminowanych drużyn, by go pozyskać, ma być właśnie Leeds. Anglicy podobno kontaktowali się już z aktualnym zespołem Polaka w sprawie potencjalnego transferu.


„Pawie” od wielu sezonów występują w Championship. Zakończony sezon był dla nich najlepszym od kilku lat. Drużyna Garry'ego Monka zajęła siódme miejsce w lidze. Do lokaty gwarantującej walkę w barażach o Premier League zabrakło jej pięciu punktów.


Przypomnijmy, że Twente w zeszłym roku pozyskało Klicha za darmo. Jego umowa z holenderskim klubem jest ważna do 30 czerwca 2019 roku.  

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy