Klinsmann wraca na ławkę trenerską

Klinsmann wraca na ławkę trenerską fot. Wikipedia
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: El Comercio | Juan G. Arango (Twitter)

Wszystko wskazuje na to, że lada dzień Jürgen Klinsmann zostanie ogłoszono nowym selekcjonerem reprezentacji Ekwadoru.

55-latek pozostaje bez pracy od 2016 roku, wiodąc jednocześnie spokojne życie w Kalifornii. Niemniej, już pod koniec września pojawiły się spekulacje, jakoby Niemiec rozważał powrót z trenerskiego urlopu. Wówczas miał on skłaniać się do zastąpienia w Tottenhamie Hotspur Mauricio Pochettino.

Tymczasem wielce prawdopodobne jest, że w ciągu 48 godzin zostanie on ogłoszono nowym selekcjonerem reprezentacji Ekwadoru, gdzie zastąpi Jorge Célico, który od sierpnia pełni rolę tymczasowego szkoleniowca.

Francisco Egas, prezes tamtejszego związku piłki nożnej, spotkał się dzisiaj z dziennikarzami i potwierdził, że nowy selekcjoner został już wybrany, a obecnie ustalane są z nim szczegóły kontraktu.

– To bez znaczenia, czy trener na co dzień mieszka poza granicami naszego kraju – oświadczył Ekwadorczyk.

I chociaż nie padło to wprost, wszystko wskazuje na to, że już wkrótce za wyniki „La Tri” odpowiedzialny będzie wspomniany 55-latek, który do tej pory prowadził reprezentację Niemiec, Bayern Monachium oraz kadrę narodową Stanów Zjednoczonych. Jego największy sukces to brązowy medal wywalczony na Mistrzostwach Świata w 2006 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! OFICJALNIE: Sobota odszedł z St. Pauli. Czas na Ekstraklasę?! OFICJALNIE: Sobota odszedł z St. Pauli. Czas na Ekstraklasę?! Premier League potwierdziła terminy letniego okresu transferowego. Dodatkowe okno w październiku [OFICJALNIE] Premier League potwierdziła terminy letniego okresu transferowego. Dodatkowe okno w październiku [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy transfer w historii macedońskiej ligi OFICJALNIE: Największy transfer w historii macedońskiej ligi OFICJALNIE: Milan wykupił Simona Kjæra OFICJALNIE: Milan wykupił Simona Kjæra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy