Klopp szczerze o Manchesterze City i werdykcie TAS

Klopp szczerze o Manchesterze City i werdykcie TAS
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Goal.com

Jürgen Klopp został zapytany przez brytyjskich dziennikarzy o decyzję Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu odnośnie Manchesteru City.

Przypomnijmy, że TAS cofnął karę nałożoną na „The Citizens” przez UEFA, która wynikała z rzekomych nieprawidłowości dotyczących Finansowego Fair Play. MC miał zostać wykluczony z dwóch najbliższych edycji Ligi Mistrzów. Ostatecznie w nich zagra. Musi jednak zapłacić 10 milionów euro grzywny.

- Osobiście cieszę się, że Manchester City może wystąpić w Champions League w przyszłym sezonie. W innym przypadku na przestrzeni całych rozgrywek zanotowałby 10-12 meczów mniej. Żadna drużyna nie miałaby wtedy z nim szans w Premier League.

- Szczerze mówiąc, nie sądzę jednak, by wczorajszy dzień był dobry dla piłki nożnej.

- Finansowe Fair Play jest dobrą ideą. Ma na celu ochronę zespołów i konkurencji, tak aby nikt nie przepłacał i wydawane pieniądze pochodziły z odpowiednich źródeł. Jeśli najbogatsze kluby i kraje będą mogły robić, co chcą, będzie trudno. Doprowadzi to do powstania światowej ligi, w której wszystko będzie zależało od tego, kto jest właścicielem danego klubu, a nie jego nazwy.

- Nie do mnie należy osądzanie tej sprawy. Mam tylko nadzieję, że będziemy trzymać się systemu FFP. Mam nadzieję, że to pozostanie, ponieważ w pewnym sensie wyznacza granice, do których można się zbliżyć. To dobre dla piłki. Jeśli nikt nie będzie się niczym przejmował, trudno mówić o konkurencji - przyznał Klopp.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa stara się o 19-letniego skrzydłowego Legia Warszawa stara się o 19-letniego skrzydłowego PSG: Pochettino bardzo blisko pierwszego transferu. Od razu hitowo PSG: Pochettino bardzo blisko pierwszego transferu. Od razu hitowo Potężna awantura w derbach Mediolanu. Ibrahimović starł się z Lukaku [WIDEO] Potężna awantura w derbach Mediolanu. Ibrahimović starł się z Lukaku [WIDEO] Wisła Kraków sprowadziła nowego środkowego obrońcę [OFICJALNIE] Wisła Kraków sprowadziła nowego środkowego obrońcę [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Morgan Sanson w Aston Villi. Spory wydatek angielskiego klubu OFICJALNIE: Morgan Sanson w Aston Villi. Spory wydatek angielskiego klubu Lech Poznań: Radosław Murawski jednak nie wróci do Polski zimą. Wszystko zmienił jeden przelew Lech Poznań: Radosław Murawski jednak nie wróci do Polski zimą. Wszystko zmienił jeden przelew OFICJALNIE: Breel Embolo ukarany przez Borussię Mönchengladbach OFICJALNIE: Breel Embolo ukarany przez Borussię Mönchengladbach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy