Klub Krzysztofa Piątka pod skrzydłami Manchesteru City?! Współpraca z City Football Group [OFICJALNIE]

2024-02-18 12:47:37; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Klub Krzysztofa Piątka pod skrzydłami Manchesteru City?! Współpraca z City Football Group [OFICJALNIE] Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: İstanbul Başakşehir

City Football Group, będące właścicielem Manchesteru City, podjęło współpracę z İstanbul Başakşehir. Dotyczyć będzie ona płaszczyzny sportowej.

Spółka City Football Group (CFG) skupia się na zarządzaniu wielu klubów piłkarskich z całego świata. Do tej rodziny należą zespoły, takie jak Manchester City, Girona, New York City, Melbourne City, Palermo, Troyes, Yokohama F. Marinos, Lommel, Montevideo City Torque, Shenzhen Peng City, Mumbai City oraz Bahia. Łącznie 13 podmiotów z pięciu różnych kontynentów świata.

CFG posiada sto procent udziałów w zaledwie czterech z nich. Są to Manchester City, Melbourne City, Montevideo City Torque i Troyes. W przypadku pozostałych klubów jest to większa lub mniejsza część udziałów.

Grupa, której właścicielami są firmy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Stanów Zjednoczonych oraz Chin, postanowiła poszerzyć swoje horyzonty i podpisać umowę o współpracy na płaszczyźnie sportowej z tureckim İstanbul Başakşehir.

„Zgodnie z umową CFG będzie doradzać spółce İstanbul Başakşehir, której celem jest rozwój i odniesienie sukcesu, przy różnych projektach piłkarskich, w tym długoterminowej strategii piłkarskiej, selekcji zawodników, transferach i procesach szkoleniowych. CFG zapewni także drużynie İstanbul Başakşehir wytyczne skupione na długoterminowym planowaniu i zrównoważonym rozwoju, z najlepszymi działaniami w zakresie strategii transferu zawodników, rozwoju akademii i wykorzystania wiedzy opartej na danych.

W zamian CFG będzie zwiększać swoją wiedzę i rozwijać relacje w Turcji, która jest ambitnym krajem w sferze piłkarskiej i dysponuje szeroką gamą talentów. Umowa ta zapewni także CFG możliwość współpracy z klubem mającym wspólną wizję w rozwijających się dziedzinach piłki nożnej” - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej tureckiego klubu.

İstanbul Başakşehir powstał w 2014 roku. Od sezonu 2014/2015 występuje na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Turcji i nie opuścił go ani razu. Większościowym udziałowcem, a także prezesem klubu, jest Göksel Gümüşdağ.

Warto wspomnieć, że gra tam obecnie jeden Polak. Jest to oczywiście Krzysztof Piątek. Mimo rozczarowującego początku 28-letni napastnik notuje ostatnimi czasy kapitalne występy. Zdobył już 12 bramek. Ponadto trzy raz z rzędu został wybrany najlepszym zawodnikiem miesiąca w zespole.