Klubowe Mistrzostwa Świata: W czwartek oficjalny gospodarz w nowej formule, znamy mocnego faworyta!

Klubowe Mistrzostwa Świata: W czwartek oficjalny gospodarz w nowej formule, znamy mocnego faworyta!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The New York Times

Amerykańskie media informują, że już w czwartek Chiny zostaną ogłoszone gospodarzem Klubowych Mistrzostw Świata 2021. W turnieju mają wziąć udział aż 24 kluby.

FIFA od dłuższego czasu planowała reformę imprezy odbywającej się co roku w okresie zimowym. W obecnym formacie uczestniczy w niej sześć ekip (zwycięzca europejskiej Ligi Mistrzów, mistrzowie Afryki, Oceanii oraz strefy CONCACAF, jak również zwycięzcy pucharów w Ameryce Południowej i Azji, a także przedstawiciel gospodarza).

Wiemy już, że w grudniu 2019 i 2020 turniej odbędzie się zgodnie z planem, lecz coraz bardziej prawdopodobne jest, że zmiany wejdą w życie w 2021 roku. Wówczas, choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, mecze z udziałem 24 zespołów odbyłyby się między siedemnastym czerwca a czwartym lipca.

Więcej informacji powinniśmy poznać już w najbliższy czwartek po posiedzeniu Rady FIFA. „The New York Times” spekuluje, że na tym spotkaniu Chiny zostaną mianowane gospodarzem turnieju.

Przewiduje się, że w zreformowanym klubowym mundialu uczestniczyć będzie aż ośmiu przedstawicieli UEFA, a mieliby to być triumfatorzy Ligi Mistrzów i Ligi Europy z czterech ostatnich sezonów. Resztę miejsc zajęłoby sześć ekip z Ameryki Południowej i po trzy z Azji, Afryki oraz strefy CONCACAF, a także jeden klub z Oceanii.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! OFICJALNIE: Sobota odszedł z St. Pauli. Czas na Ekstraklasę?! OFICJALNIE: Sobota odszedł z St. Pauli. Czas na Ekstraklasę?! Premier League potwierdziła terminy letniego okresu transferowego. Dodatkowe okno w październiku [OFICJALNIE] Premier League potwierdziła terminy letniego okresu transferowego. Dodatkowe okno w październiku [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy transfer w historii macedońskiej ligi OFICJALNIE: Największy transfer w historii macedońskiej ligi OFICJALNIE: Milan wykupił Simona Kjæra OFICJALNIE: Milan wykupił Simona Kjæra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy