Kluby doszły do porozumienia. Transfer Cillessena przesądzony

Kluby doszły do porozumienia. Transfer Cillessena przesądzony fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: Francesc Aguilar I Twitter

Francesc Aguilar z „Mundo Deportivo” poinformował, że przeprowadzka Jaspera Cillessena z Barcelony do Benfiki jest przesądzona.

Tuż przed weekendem o możliwym transferze holenderskiego bramkarza do Lizbony pisała już „A Bola” (wcześniej łączono go m.in. z FC Porto). Wszystko wskazuje na to, że oba kluby szybko doszły do porozumienia.


„Umowa między Barceloną a Benficą została zamknięta. Holenderski golkiper będzie zawodnikiem klubu z Lizbony” - napisał Aguliar na Twitterze. Na razie nie wiadomo, ile działacze „Orłów” zapłacą za 30-letniego bramkarza.

Kwota nie powinna być jednak bardzo wysoka. Od początku Barcelona nie zamierzała robić Cillessenowi problemów przy transferze. Holender, który przez kilka sezonów pełnił na Camp Nou funkcję zmiennika Marca-André ter Stegena, dał bowiem jasno do zrozumienia, że chce wrócić do regularnych występów.


Odkąd w 2016 roku Cillessen trafił do Barcelony, rozegrał w jej barwach 29 spotkań. Zanotował w nich 13 czystych kont.


Na dwie kolejki przed końcem sezonu Benfica jest bliska sięgnięcia po mistrzostwo Portugalii. Drugie w tabeli Porto traci do niej dwa punkty. Podstawowym bramkarzem „Orłów” jest 25-letni Odisseas Vlachodimos.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy