Kluby z Ligue 1 zainteresowane japońskim skrzydłowym

Kluby z Ligue 1 zainteresowane japońskim skrzydłowym
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: France Football

Grający na co dzień w portugalskim Portimonense, Shoya Nakajima, znalazł się na celowniku francuskich pierwszoligowców.

Usługami 23-latka poważnie zainteresowali się wysłannicy Saint-Étienne oraz Girondins de Bordeaux, którzy oglądali go w akcji w trakcie niedawnego meczu ligowego przeciwko Tondeli.

Pochodzący z Azji skrzydłowy jest najbardziej wyróżniającą się postacią w szeregach tegorocznego beniaminka ligi portugalskiej. W rozegranych jak dotąd ośmiu spotkaniach sześciokrotnie wpisywał się bowiem na listę strzelców, zaś w dwóch przypadkach jego podania otwierały drogę do bramki kolegom z zespołu. Dzięki wybornej postawie Nakajimy skazywany na pożarcie beniaminek zajmuje solidną dziewiątą pozycję w stawce.

Szefostwo zespołu z południowej części Portugalii potwierdziło, iż do klubu wpłynęły już wstępne zapytania ze strony wspomnianych reprezentantów Ligue 1. Obydwie drużyny przeżywają ostatnimi czasy gorszy okres, dlatego pojawienie się w ich składzie błyskotliwego Japończyka mogłoby wnieść powiew świeżości w szeregi każdego z zespołów.

Portimonense jest pierwszym europejskim zespołem w karierze urodzonego w Tokio zawodnika. Jak dotąd nie zadebiutował on jeszcze w dorosłej reprezentacji Japonii, jednakże ma za sobą bogatą karierę w kadrze olimpijskiej, z którą zwyciężył w Mistrzostwach Azji do lat dwudziestu trzech, a także reprezentował jej barwy na ubiegłorocznych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy