Kocia kara w Lidze Mistrzów?! [WIDEO]

Kocia kara w Lidze Mistrzów?! [WIDEO] fot. Transfery.info
Źródło: UEFA I The Guardian

UEFA poinformowała o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego po rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Beşiktaşem a Bayernem.

Jak pisze „The Guardian”, jedną ze spraw, które zbada europejska centrala będzie... przerwanie środowego spotkania przez kota. Przypomnijmy, że w pewnym momencie zwierzę, które już stało się bohaterem sieci, pojawiło się w pobliżu jednej z chorągiewek. Arbiter Michael Oliver zdecydował się wtedy na chwilowe przerwanie meczu.

Choć brzmi to dość zabawnie, incydent podchodzi pod „niewystarczającą organizację spotkania” i właśnie pod tym kątem UEFA ma zbadać całą sprawę. Do tego przyjrzy się ona rzucaniu przedmiotami przez kibiców i blokadom, które pojawiły się na stadionowych schodach.

Posiedzenie Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny odbędzie się 31 maja. Na ten moment nie wiadomo, jakie dokładnie kary grożą Beşiktaşowi.

Przypomnijmy, że ekipa ze Stambułu w środę przegrała z Bayernem 1:3. Biorąc pod uwagę wyniku obu spotkań między tymi zespołami, monachijczycy rozgromili ją aż 8:1. Dwie bramki w meczu numer jeden zdobył Robert Lewandowski.