Koeman musi zapomnieć o Barcelonie. Przynajmniej do lipca... 2021 roku

Koeman musi zapomnieć o Barcelonie. Przynajmniej do lipca... 2021 roku fot. KNVB
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

Ronald Koeman nie obejmie na pewno sterów nad „Dumą Katalonii” przed startem nowych rozgrywek.

56-letni szkoleniowiec znajduje się już od pewnego czasu w kręgu zainteresowań przedstawicieli ekipy z Camp Nou.

Z kolei on sam nigdy nie ukrywał, że jednym z jego marzeń jest powrót do Barcelony, w której występował w latach 1989-1995 i później pełnił w niej jeszcze funkcję asystenta Louisa van Gaala (1998-1999).

Z tego też powodu Ronald Koeman zawarł w swojej umowie z Królewskim Holenderskim Związkiem Piłki Nożnej klauzulę umożliwiającą mu przeprowadzkę do Barcelony po zakończeniu Mistrzostw Europy.

Przeniesienie turnieju o miano najlepszej drużyny na Starym Kontynencie na przyszły rok w związku z panującą epidemią koronawirusa oznacza, że doświadczony szkoleniowiec będzie musiał jeszcze trochę poczekać na ewentualne przejęcie „Dumy Katalonii”, o ile ta i on sam będą zainteresowani nawiązaniem współpracy.

- Klauzula w kontrakcie pozwala mi na przejście do Barcelony po Mistrzostwach Europy. Żadna data nie została jednak oznaczona, a teraz Euro będzie rozegrane w 2021 roku. Mimo wszystko nie zastanawiałem się ani przez chwilę nad porzuceniem kadry. To przeniesienie turnieju jest dla nas szczęśliwe, ale mimo wszystko szkoda, że mistrzostwa nie odbędą się w terminie. W eliminacjach graliśmy na dobrym poziomie, nasi piłkarze byli w dobrej formie, więc chcieliśmy kontynuacji - powiedział Koeman.

Selekcjoner Holender mówiąc o szczęściu miał na myśli fakt, że kilku jego ważnych graczy nabawiło się kontuzji. Wśród nich znaleźli się między innymi Memphis Depay, Steven Bergwijn czy Donyell Malen.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Montolivo wznowił karierę. „Transferowa bomba” OFICJALNIE: Montolivo wznowił karierę. „Transferowa bomba” Australijski piłkarz zmienia sport. Czas na MMA Australijski piłkarz zmienia sport. Czas na MMA Widzew Łódź: Ojrzyński odmówił, czas na zaskakującego kandydata na nowego trenera Widzew Łódź: Ojrzyński odmówił, czas na zaskakującego kandydata na nowego trenera OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Arturo Vidal znowu to zrobił I Muniain jednoznacznie po meczu z Realem Madryt LaLiga: Arturo Vidal znowu to zrobił I Muniain jednoznacznie po meczu z Realem Madryt LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy