Koeman musi zapomnieć o Barcelonie. Przynajmniej do lipca... 2021 roku

Koeman musi zapomnieć o Barcelonie. Przynajmniej do lipca... 2021 roku fot. KNVB
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

Ronald Koeman nie obejmie na pewno sterów nad „Dumą Katalonii” przed startem nowych rozgrywek.

56-letni szkoleniowiec znajduje się już od pewnego czasu w kręgu zainteresowań przedstawicieli ekipy z Camp Nou.

Z kolei on sam nigdy nie ukrywał, że jednym z jego marzeń jest powrót do Barcelony, w której występował w latach 1989-1995 i później pełnił w niej jeszcze funkcję asystenta Louisa van Gaala (1998-1999).

Z tego też powodu Ronald Koeman zawarł w swojej umowie z Królewskim Holenderskim Związkiem Piłki Nożnej klauzulę umożliwiającą mu przeprowadzkę do Barcelony po zakończeniu Mistrzostw Europy.

Przeniesienie turnieju o miano najlepszej drużyny na Starym Kontynencie na przyszły rok w związku z panującą epidemią koronawirusa oznacza, że doświadczony szkoleniowiec będzie musiał jeszcze trochę poczekać na ewentualne przejęcie „Dumy Katalonii”, o ile ta i on sam będą zainteresowani nawiązaniem współpracy.

- Klauzula w kontrakcie pozwala mi na przejście do Barcelony po Mistrzostwach Europy. Żadna data nie została jednak oznaczona, a teraz Euro będzie rozegrane w 2021 roku. Mimo wszystko nie zastanawiałem się ani przez chwilę nad porzuceniem kadry. To przeniesienie turnieju jest dla nas szczęśliwe, ale mimo wszystko szkoda, że mistrzostwa nie odbędą się w terminie. W eliminacjach graliśmy na dobrym poziomie, nasi piłkarze byli w dobrej formie, więc chcieliśmy kontynuacji - powiedział Koeman.

Selekcjoner Holender mówiąc o szczęściu miał na myśli fakt, że kilku jego ważnych graczy nabawiło się kontuzji. Wśród nich znaleźli się między innymi Memphis Depay, Steven Bergwijn czy Donyell Malen.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Najładniejsze koszulki w historii [France Football] Najładniejsze koszulki w historii [France Football] OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy