Kokorin i Mamajew opuścili kolonię karną. Rosjanie wracają do klubów!

Kokorin i Mamajew opuścili kolonię karną. Rosjanie wracają do klubów!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sputnik | Sport24.ru

Dzisiaj rano zwolnieni z aresztu zostali Aleksandr Kokorin oraz Pawieł Mamajew. Zawodnicy odpowiednio Zenitu Sankt Petersburg i Krasnodaru spędzili tam blisko rok (choć formalnie tylko cztery miesiące).

W październiku 2018 roku po meczu ich klubów wybrali się oni do Moskwy, gdzie wdali się w bójkę, a ponadto dopuścili się wandalizmu. Wówczas zaatakowany został Witalij Sołowczuk, szofer dziennikarki Olgi Uszakowej. Ofiarami piłkarzy oraz Kiriła Kokorina (brata Aleksandra) i Aleksandra Protasowicza (ich przyjaciela) padli jeszcze Denis Pak, szef departamentu przemysłu samochodowego i inżynierii kolejowej w Ministerstwie Przemysłu i Handlu, a także Siergiej Gaisin, dyrektor generalny Państwowego Centrum Badawczego Federacji Rosyjskiej (więcej - tutaj).

Konsekwencją tego było zatrzymanie i długotrwały proces. Ostatecznie w maju 2019 roku sąd wymierzył im kary odpowiednio osiemnastu i siedemnastu miesięcy pobytu w kolonii karnej, mając na uwadze dotychczas spędzony czas w areszcie. Szóstego września Sąd Okręgowy w Biełgorodzie przychylił się jednak do wniosków o zwolnienie warunkowe i dziś rano Aleksandr i Kirił (Kokorin), a także Pawieł Mamajew wyszli na wolność. Decyzja w sprawie uwolnienia Aleksandra Protasowicza zostanie podjęta 24 września.

Jak poinformował Jurij Padałko, adwokat obu zawodników, w ostatnim czasie nową umowę z Zenitem podpisał Aleksandr Kokorin, zaś kontrakt Pawieła Mamajewa z Krasnodarem jest ważny do 31 grudnia 2019 roku. Tym samym wkrótce powinni oni wrócić do treningów, z czego zadowolony jest m.in. prezes „Piterców”. Gdy jednak to już nastąpi, Rosjanom przyjdzie się zmierzyć z niezwykle trudnym zadaniem odbudowania wizerunku. Przez najbliższe tygodnie będą oni musieli także stawiać się na najbliższym komisariacie policji.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy