Kolašinac i Özil nie zagrają w meczu Arsenalu z Newcastle ze względów bezpieczeństwa

Kolašinac i Özil nie zagrają w meczu Arsenalu z Newcastle ze względów bezpieczeństwa fot. Sky Sports
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Sead Kolašinac i Mesut Özil nie zagrają w niedzielnym spotkaniu Arsenalu z Newcastle United.

Obaj zawodnicy nie znajdą się w kadrze „Kanonierów” na mecz pierwszej kolejki Premier League. To efekt niedawnego zdarzenia z udziałem Kolašinaca i Özila, do którego doszło w północnej części Londynu. Przypomnijmy, że Mercedes klasy G prowadzony przez reprezentanta Niemiec został zatrzymany przez dwóch zamaskowanych i uzbrojonych przestępców. Kolašinac stanął do walki z napastnikami, dzięki czemu jego klubowy kolega mógł uciec do pobliskiej restauracji. Dodajmy, że w samochodzie były również żony piłkarzy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Arsenal poinformował brytyjskich dziennikarzy, że zawodnicy nie wezmą udziału w meczu z Newcastle ze względów bezpieczeństwa. Policja cały czas wnikliwie bada sprawę ataku na nich, a także kolejnych incydentów.

„Dobro zawodników i ich rodzin jest dla nas najważniejsze. Właśnie dlatego podjęliśmy taką decyzję. Współpracujemy z policją i zapewniamy piłkarzom oraz ich najbliższym wsparcie. Z niecierpliwością czekamy na przywrócenie ich do składu” - czytamy w klubowym komunikacie.

Niedzielne spotkanie pomiędzy Newcastle a Arsenalem rozpocznie się o 15:00.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy