Kolejne ostrzeżenie dla katalońskich zespołów

Kolejne ostrzeżenie dla katalońskich zespołów fot. Transfery.info
Marek Ratkiewicz
Marek Ratkiewicz
Źródło: Twitter/AS

Prezydent LFP Javier Tebas zasugerował, że Barcelona i Espanyol nie będą mogły grać w Primera División, jeśli Katalonia uzyska niepodległość.

Wybory parlamentarne w regionie odbędą się w niedzielę. Partia niepodległościowa Junts pel Sí ("Razem dla Tak") jest ich faworytem, jednak lider hiszpańskiej ligi potwierdził, że jeśli dojdzie do oddzielenia Katalonii od kraju, to dwa najbardziej znane kluby zostaną wykluczone z rozgrywek.

- Jeśli Hiszpania zostanie podzielona, rozpadnie się też La Liga. Miejmy nadzieję, że do tego absurdu nigdy nie dojdzie - napisał Tebas na swoim Twitterze.

"Za kilka tygodni w Katalonii odbędą się wybory. Klub dał jasno do zrozumienia, że nie będzie brał udziału w kampanii. Zawsze skupialiśmy się na sporcie, a nie sprawach politycznych. Na chwilę obecną stanowisko FC Barcelona jest neutralne" - cytuje z kolei Josepa Marię Bartomeu dziennik "AS".

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy