Kolejny nietypowy pomysł właściciela Steauy

Kolejny nietypowy pomysł właściciela Steauy
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Romania TV

Gigi Becali, właściciel FCSB, znanego dawniej jako Steaua Bukareszt postanowił po raz kolejny zadziwić opinię publiczną swojego kraju.

Kontrowersyjny 59-latek na łamach rumuńskich mediów zdradził swój plan mający na celu uzdrowić stan rumuńskiej piłki nożnej. 

- Zamierzam poważnie zainwestować w drużyny młodzieżowe mojego klubu. Dysponujemy takim samym sprzętem medycznym, jaki wykorzystują wielkie zachodnie kluby. Rozpoczniemy procedury związane ze zwiększeniem siły psychicznej młodych piłkarzy. Już teraz przeznaczyliśmy na ten cel około miliona euro.

- Siedziba nowej akademii zostanie zlokalizowana w małym miasteczku Berceni na obrzeżach Bukaresztu, gdzie znajduje się aktualnie baza pierwszego zespołu. Nasi juniorzy będą tam traktowani jak żołnierze w koszarach. Będą tam regularnie uczęszczać do szkoły oraz kościoła. Nieopodal zbudowana zostanie specjalna farma, na której produkowane będzie organiczne mleko i mięso czy jajka prosto od kur. To właśnie tego potrzebuje rozwijający się młody zawodnik. Aby stać się wielkim musisz skupić się na prawidłowym odżywaniu oraz opiece medycznej  - Powiedział Becali w rozmowie z dziennikarzami.

Właściciel ekipy z Bukaresztu pragnie w ten sposób wychować wielu piłkarzy, którzy mogliby w przyszłości polepszyć wyniki osiągane przez reprezentację Rumunii. W ostatnich tygodniach nie zdołała ona awansować na piąte z rzędu mistrzostwa świata, co poskutkowało zmianą selekcjonera, który mianowany został Cosmin Contra.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy