Kolejny nietypowy pomysł właściciela Steauy

Kolejny nietypowy pomysł właściciela Steauy
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Romania TV

Gigi Becali, właściciel FCSB, znanego dawniej jako Steaua Bukareszt postanowił po raz kolejny zadziwić opinię publiczną swojego kraju.

Kontrowersyjny 59-latek na łamach rumuńskich mediów zdradził swój plan mający na celu uzdrowić stan rumuńskiej piłki nożnej. 

- Zamierzam poważnie zainwestować w drużyny młodzieżowe mojego klubu. Dysponujemy takim samym sprzętem medycznym, jaki wykorzystują wielkie zachodnie kluby. Rozpoczniemy procedury związane ze zwiększeniem siły psychicznej młodych piłkarzy. Już teraz przeznaczyliśmy na ten cel około miliona euro.

- Siedziba nowej akademii zostanie zlokalizowana w małym miasteczku Berceni na obrzeżach Bukaresztu, gdzie znajduje się aktualnie baza pierwszego zespołu. Nasi juniorzy będą tam traktowani jak żołnierze w koszarach. Będą tam regularnie uczęszczać do szkoły oraz kościoła. Nieopodal zbudowana zostanie specjalna farma, na której produkowane będzie organiczne mleko i mięso czy jajka prosto od kur. To właśnie tego potrzebuje rozwijający się młody zawodnik. Aby stać się wielkim musisz skupić się na prawidłowym odżywaniu oraz opiece medycznej  - Powiedział Becali w rozmowie z dziennikarzami.

Właściciel ekipy z Bukaresztu pragnie w ten sposób wychować wielu piłkarzy, którzy mogliby w przyszłości polepszyć wyniki osiągane przez reprezentację Rumunii. W ostatnich tygodniach nie zdołała ona awansować na piąte z rzędu mistrzostwa świata, co poskutkowało zmianą selekcjonera, który mianowany został Cosmin Contra.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy