Kompany przemówił do kibiców w pubie. „Poszedłem za głosem serca” [WIDEO]

Kompany przemówił do kibiców w pubie. „Poszedłem za głosem serca” [WIDEO]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Athletic

Anderlecht zanotował fatalny początek sezonu. Vincent Kompany, który wrócił do rodzimego klubu, nie traci jednak nadziei, czemu dał wyraz w trakcie spotkania z kibicami.

Doświadczony stoper powrócił do Anderlechtu tego lata w charakterze grającego trenera. Dość szybko okazało się jednak, że łączenie przez niego wielu obowiązków nie wychodzi „Fiołkom” na dobre. W czterech meczach ligowych zdobyły one tylko dwa punkty. Po tym zdecydowano się ograniczyć rolę Kompany'ego na polu trenerskim (pierwszym szkoleniowcem został jego dotychczasowy asystent Simon Davies), a były zawodnik Manchesteru City otrzymał opaskę kapitańską i skupił się bardziej na grze.

W weekend Anderlecht zanotował pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie, pokonując Standard Liège 1:0. Po ostatnim gwizdku Kompany, który nie zagrał w tym meczu z powodu problemów zdrowotnych, postanowił spotkać się z kibicami swojej drużyny w pubie, gdzie wygłosił przemowę.

- Nie zapomniałem, że byliście z nami i wspieraliście nas również przed meczem ze Standardem. Jestem chłopakiem stąd. Wielokrotnie przejeżdżałem tędy autobusem. Chcę was tylko poprosić o to, żebyście dalej z nami byli.

- Pracuję z młodymi zawodnikami i oni zasługują na wasze wsparcie. Mają serce Anderlechtu. Oni dają z siebie wszystko i wierzą w nasze zasady. Nie wygraliśmy wszystkich spotkań, ale wciąż chcemy wybiegać na murawę. Zdobędziemy więcej punktów.

- Gdy kończyłem swoją przygodę z City, miałem wiele ofert. Poszedłem za głosem serca. Nie była to najłatwiejsza decyzja, ale chciałem ją podjąć i zrobiłem to z pełnym entuzjazmem. Tak jak wy jestem kibicem. Daję z siebie wszystko. Wszystko - powiedział Kompany.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy