Kompromitacja. Michniewicz po remisie reprezentacji U-21 z Wyspami Owczymi

Kompromitacja. Michniewicz po remisie reprezentacji U-21 z Wyspami Owczymi fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Łączy Nas Piłka

Czesław Michniewicz skomentował stratę punktów przez prowadzoną przez siebie reprezentację Polski U-21 z Wyspami Owczymi (1:1).

Polski zespół stracił gola już w 16. minucie piątkowego spotkania eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy. W drugiej połowie - z rzutu karnego - wyrównał Dawid Kownacki, ale remis z takim rywalem trzeba oczywiście uznać jako porażkę.

Biało-czerwoni mocno skomplikowali swoją sytuację w tabeli grupy 3. Na trzy kolejki przed końcem kwalifikacji dali się bowiem wyprzedzić Duńczykom. Obecnie mają na koncie 15 punktów - o jedno „oczko” mniej od rywali.

Co po piątkowym meczu powiedział Michniewicz?

- Taki mecz można podsumować jednym słowem - kompromitacja. Remis z Wyspami Owczymi bardzo skomplikował naszą sytuację w grupie. Przed tym spotkaniem byliśmy na pozycji lidera, teraz zajmują ją Duńczycy. To dla nas bardzo przykry wieczór. Zagraliśmy beznadziejny mecz pod względem skuteczności i kilku innych rzeczy, o których będziemy jeszcze rozmawiać.

- Nie było mowy o żadnym lekceważeniu rywala, bo już raz sparzyliśmy się na tym przeciwniku. Obawialiśmy się tego meczu. Wiedzieliśmy, jak grają, że każda strata piłki będzie kończyła się długą piłką za plecy obrońców i pojedynkami biegowymi. Nie wystarczy jednak tylko wiedzieć. Szybko straciliśmy bramkę i zrobiło się jeszcze bardziej nerwowo. Stworzyliśmy sobie wiele okazji, a strzeliliśmy tylko z rzutu karnego. W wielu sytuacjach dobrze zachował się bramkarz, ale my też powinniśmy się w kilku lepiej odnaleźć

- Przed straconą bramką Dawid Kownacki wszedł w pojedynek z kilkoma obrońcami. Miał możliwość zagrania piłki, ale to była strata na 20. metrze przed bramką przeciwnika, do naszej bramki było jeszcze 80 metrów. Wiedząc, jak przeciwnicy przechodzą do kontry, powinniśmy się lepiej ustawić. Być może wszyscy oczekiwali już na strzał Dawida i nie byli skupieni na tym, żeby dobrze ustawić się w obronie. Do końca było jeszcze jednak wiele czasu i powinniśmy strzelić kilka goli i wygrać ten mecz - przyznał selekcjoner.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy