Kontrowersje wokół Rooneya. „To marnowanie miejsca w kadrze!”

Kontrowersje wokół Rooneya. „To marnowanie miejsca w kadrze!”
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mirror

Pomysł pożegnalnego meczu dla Wayne'a Rooneya nie wszystkim się spodobał.

Na najbliższym zgrupowaniu angielskiej drużyny narodowej pojawi się Wayne Rooney, który zakończył już swoją karierę reprezentacyjną. Federacja w porozumieniu z selekcjonerem Garethem Southgate'em uznała jednak, że warto właściwie uhonorować napastnika i pozwolić mu rozegrać 120. mecz w kadrze. W ten sposób 33-latek ma należycie pożegnać się z kibicami, lecz nie wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu spraw.

- Kiedy o tym przeczytałem, byłem w szoku i wciąż nie potrafię zrozumieć tej decyzji - powiedział w rozmowie z „Daily Mirror” Peter Shilton, legenda angielskiej piłki. Był bramkarz twierdzi, że powołanie Rooneya jest najzwyczajniej marnowaniem miejsca w zespole.

- Minęły dwa lata od ostatniego występu Wayne'a, Anglia stoi teraz u progu nowego projektu i zaliczyła właśnie świetne Mistrzostwa Świata, ale ktoś postanowił się cofnąć. Nie chodzi mi tu o to, że Wayne nie zasługuje na oficjalne pożegnanie, po prostu dajcie mu prezentację, nie marnujcie na to miejsca do powołań, bo to przekreśla szanse któregoś z młodych chłopaków.

- Wcale się z tym nie zgadzam. Gra dla swojego kraju powinna być wielkich zaszczytem i nagrodą, ale prawda jest taka, że Major League Soccer nie ma nawet podejścia do Premier League. Rooney skończył swoją przygodę z Anglią, Southgate poszedł dalej i nie zgadzam się na cofanie. Moim zdaniem to bez sensu, żeby dawać mu zagrać.

Spotkanie Anglii z USA odbędzie się 15 listopada.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy