Kontrowersje wokół Rooneya. „To marnowanie miejsca w kadrze!”

Kontrowersje wokół Rooneya. „To marnowanie miejsca w kadrze!”
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mirror

Pomysł pożegnalnego meczu dla Wayne'a Rooneya nie wszystkim się spodobał.

Na najbliższym zgrupowaniu angielskiej drużyny narodowej pojawi się Wayne Rooney, który zakończył już swoją karierę reprezentacyjną. Federacja w porozumieniu z selekcjonerem Garethem Southgate'em uznała jednak, że warto właściwie uhonorować napastnika i pozwolić mu rozegrać 120. mecz w kadrze. W ten sposób 33-latek ma należycie pożegnać się z kibicami, lecz nie wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu spraw.

- Kiedy o tym przeczytałem, byłem w szoku i wciąż nie potrafię zrozumieć tej decyzji - powiedział w rozmowie z „Daily Mirror” Peter Shilton, legenda angielskiej piłki. Był bramkarz twierdzi, że powołanie Rooneya jest najzwyczajniej marnowaniem miejsca w zespole.

- Minęły dwa lata od ostatniego występu Wayne'a, Anglia stoi teraz u progu nowego projektu i zaliczyła właśnie świetne Mistrzostwa Świata, ale ktoś postanowił się cofnąć. Nie chodzi mi tu o to, że Wayne nie zasługuje na oficjalne pożegnanie, po prostu dajcie mu prezentację, nie marnujcie na to miejsca do powołań, bo to przekreśla szanse któregoś z młodych chłopaków.

- Wcale się z tym nie zgadzam. Gra dla swojego kraju powinna być wielkich zaszczytem i nagrodą, ale prawda jest taka, że Major League Soccer nie ma nawet podejścia do Premier League. Rooney skończył swoją przygodę z Anglią, Southgate poszedł dalej i nie zgadzam się na cofanie. Moim zdaniem to bez sensu, żeby dawać mu zagrać.

Spotkanie Anglii z USA odbędzie się 15 listopada.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Gytkjaer następcą legendy?! Gytkjaer następcą legendy?! Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy