Kontuzja Gerrarda

Kontuzja Gerrarda fot. Transfery.info
Krzysztof Klebanowski
Źródło: Daily Mail

Steven Gerrard nabawił się kontuzji prawego uda w wygranym meczu z West Hamem United i będzie pauzował przez co najmniej miesiąc.

Gerrard przeszedł w niedzielę badania w ośrodku treningowym Liverpoolu, ale wstępne wyniki nie były obiecujące. Nieoficjalnie mówi się, że pomocnik może być wykluczony z gry przez 4-6 tygodni. Przekreśliłoby to możliwość występu Anglika w meczach z Tottenhamem Hotspur, Chelsea i Manchesterem City.

33-letni piłkarz kontuzji doznał w 55. minucie gry w sobotę, kiedy the Reds pokonali przed własną publicznością West Ham United 4:1.

Kontuzja kapitana to poważny cios, zwłaszcza że z powodu urazu pauzuje Daniel Sturridge, a Liverpool ma przed sobą mecze z konkurentami do tytułu oraz do miejsc dających prawo gry w Lidze Mistrzów.

Menadżer Liverpoolu Brendan Rodgers będzie musiał postawić na duet defensywnych pomocników Lucas – Joe Allen w okresie Bożego Narodzenia. Reprezentant Walii w ostatnich dwóch meczach pokazał przebłyski dawnej formy, która skłoniła Liverpool do wydania na niego 15 milionów funtów.

Liverpool w bieżących rozgrywkach spisuje się wyśmienicie. Zespół prowadzony przez Rodgersa zajmuje drugie miejsce w tabeli i traci pięć punktów do prowadzonego Arsenalu. Gerrard w tym sezonie wystąpił we wszystkich piętnastu meczach ligowych, w których zdobył trzy bramki.