Korona Kielce niezadowolona, Puszcza Niepołomice bliżej celu. Terminarz w walce o utrzymanie w Ekstraklasie

2024-04-29 21:50:33; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Korona Kielce niezadowolona, Puszcza Niepołomice bliżej celu. Terminarz w walce o utrzymanie w Ekstraklasie Fot. FotoPyK
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Korona Kielce zremisowała z Puszczą Niepołomice w kluczowym meczu w kontekście utrzymania na szczeblu Ekstraklasy. Jak prezentują się terminarze poszczególnych zespołów walczących o byt w lidze?

Poniedziałkowe starcie pomiędzy Puszczą Niepołomice a Koroną Kielce zamykało 30. serię spotkań w bieżących rozgrywkach na poziomie Ekstraklasy.

Oba zespoły przystępowały do niego z ogromną nadzieją na zgarnięcie cennych trzech punktów potrzebnych w walce o utrzymanie. Ostatecznie zawody zakończyły się podziałem punktów, dzięki czemu podopieczni trenera Tomasz Tułacza zrównali się pod względem liczby „oczek” z Cracovią.

Za to zespół dowodzony przez Kamila Kuzerę pozostał w strefie spadkowej, jednak do bezpiecznego miejsca traci już tylko dwa punkty.

Czas ucieka. Każda drużyna rozegra do końca sezonu zaledwie cztery spotkania. Ostatnie mecze trwającej kampanii ligowej na szczeblu Ekstraklasy zadecydują między innymi o losach Korony Kielce, Cracovii, Puszczy Niepołomice, Warty Poznań oraz Radomiaka Radom.

Zaczynając od kielczan. Uzbierali do tej pory 31 punktów i znajdują się na 16. miejscu w strefie spadkowej. Przed nimi starcia z Piastem Gliwice, Jagiellonią Białystok, Ruchem Chorzów i Lechem Poznań. O ile w potyczkach z Jagiellonią lub Lechem o zdobycie jakichkolwiek punktów może być niezwykle trudne, biorąc w dodatku pod uwagę fakt, iż są to mecze wyjazdowe, tak w konfrontacjach z Piastem i Ruchem na własnym stadionie „Złocisto-Krwiści” muszą po prostu wygrać, jeżeli chcą utrzymać się w lidze.

Plasująca się na ostatnim bezpiecznym miejscu z 33 punktami na koncie Cracovia będzie musiała zmierzyć się z prawdopodobnie najtrudniejszym terminarzem. W trzech najbliższych meczach „Pasy” czekają pojedynki z drużynami z czołówki tabeli - Górnikiem Zabrze (u siebie), Śląskiem Wrocław (wyjazd) oraz Rakowem Częstochowa (u siebie). Na zakończenie sezonu pojadą do Chorzowa na starcie z Ruchem.

Niepokonana od pięciu kolejek Puszcza Niepołomice ma w swoim dorobku tyle samo „oczek”, co Cracovia. Za tydzień uda się w podróż do Szczecina, gdzie zagra z Pogonią. Potem czekają ją spotkania z Wartą Poznań (u siebie), Górnikiem Zabrze (wyjazd), a także Piastem Gliwice (u siebie). Szczególnie to pierwsze będzie miało dla niej ogromne znaczenie, bo przecież ekipa pod wodzą Dawida Szulczka również nie może być pewna utrzymania.

Jeżeli już wspomnieliśmy o zespole z Poznania, to Warta ma jedynie punkt więcej od Puszczy oraz Cracovii. Na chwilę obecną plasuje się na 13. lokacie w stawce. „Zieloni” zmierzą najpierw swoje siły z Widzewem Łódź (u siebie) i Puszczą Niepołomice (wyjazd), a potem spróbują sprawić niespodziankę w rywalizacjach z Legią Warszawa (u siebie) oraz Jagiellonią Białystok (wyjazd).

Ostatnim zespołem na naszej liście jest Radomiak Radom, który przegrał trzy poprzednie mecze. Ekipa dowodzona przez Macieja Kędziorka uzbierała 35 punktów, więc cztery więcej od znajdującej się w strefie spadkowej Korony, lecz przegrała w trzech poprzednich meczach. Rozczarowująca dyspozycja sprawiła, że Radomiak został uwikłany w walkę o byt na szczeblu Ekstraklasy. W najbliższych spotkaniach stawi czoła Legii Warszawa (wyjazd), Ruchowi Chorzów (u siebie), Śląskowi Wrocław (wyjazd), a także Widzewowi Łódź (u siebie).

Piast Gliwice, Stal Mielec oraz Zagłębie Lubin mogą pochwalić się dorobkiem 38 punktów. Wydaje się, że każdą z tych drużyn powinniśmy zobaczyć w przyszłym sezonie na ekstraklasowych stadionach.

Matematyczne szanse na utrzymanie w Ekstraklasie mają wciąż ŁKS Łódź (21 punktów) i Ruch Chorzów (23 punktów).

***

Terminarz Korony Kielce:

Korona Kielce - Piast Gliwice

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce

Korona Kielce - Ruch Chorzów

Lech Poznań - Korona Kielce


Terminarz Cracovii:

Cracovia - Górnik Zabrze

Śląsk Wrocław - Cracovia

Cracovia - Raków Częstochowa

Ruch Chorzów - Cracovia


Terminarz Puszczy Niepołomice:

Pogoń Szczecin - Puszcza Niepołomice

Puszcza Niepołomice - Warta Poznań

Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice

Puszcza Niepołomice - Piast Gliwice


Terminarz Warty Poznań:

Warta Poznań - Widzew Łódź

Puszcza Niepołomice - Warta Poznań

Warta Poznań - Legia Warszawa

Jagiellonia Białystok - Warta Poznań


Terminarz Radomiaka Radom:

Legia Warszawa - Radomiak Radom

Radomiak Radom - Ruch Chorzów

Śląsk Wrocław - Radomiak Radom

Radomiak Radom - Widzew Łódź