Korona Kielce z komunikatem w sprawie Xaviera Dziekońskiego [OFICJALNIE]

Korona Kielce z komunikatem w sprawie Xaviera Dziekońskiego [OFICJALNIE] fot. Marcin Bulanda / PressFocus
Źródło: Korona Kielce

Korona Kielce poinformowała, że Xaviera Dziekońskiego czeka około miesięczna przerwa od treningów.

W poprzednim tygodniu Korona Kielce mierzyła się na zgrupowaniu w Turcji w sparingu ze Sturmem Graz (0:0). Mecz nie zakończył się szczęśliwie dla Xaviera Dziekońskiego, który przed przerwą w wyniku zderzenia z Amadym Camarą dostał w głowę kolanem. Bramkarz opuścił obóz i wrócił do Polski, gdzie przeszedł szczegółowe badania.

Po nich kielecki klub przekazał, że odniesiony przez golkipera uraz twarzoczaszki będzie skutkował około czterotygodniową przerwą.

„Bramkarz będzie w tym czasie pod stałą obserwacją lekarzy, którzy podejmą ostateczną decyzję co do dokładnej daty powrotu do treningów naszego zawodnika. Xavier, trzymamy kciuki za Twój szybki i bezproblemowy powrót do zdrowia” - czytamy w komunikacie.

Korona zapewne będzie musiała radzić sobie bez niego przynajmniej w pierwszych po przerwie zimowej spotkaniach ligowych z ŁKS-em Łódź oraz Górnikiem Zabrze. Nie można wykluczyć, że 20-latek opuści więcej spotkań.

W tym sezonie bramkarz rozegrał 16 meczów w Ekstraklasie, notując trzy czyste konta.

Między słupkami kieleckiej ekipy w wymienionych wyżej starciach można spodziewać się Konrada Forenca, który wystąpił już w grudniowych spotkaniach ze Śląskiem Wrocław i Rakowem Częstochowa.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze... Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze...