Koronawirus: Serie A i LaLiga pracują nad nowym terminarzem. Nie skończą rozgrywek przed końcem czerwca

Koronawirus: Serie A i LaLiga pracują nad nowym terminarzem. Nie skończą rozgrywek przed końcem czerwca
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca | Telelombardia

Przedstawiciele włoskiej Serie A i hiszpańskiej LaLigi przygotowują się do wznowienia ligowej rywalizacji i nie są przekonani, że uda im się je dokończyć do 30 czerwca.

Organizatorzy najbardziej prestiżowych rozgrywek nie mogą sobie pozwolić na definitywne przerwanie trwających zmagań ze względu na możliwość poniesienia olbrzymich strat finansowych, które w znaczącym stopniu wpłynęłyby na funkcjonowanie poszczególnych klubów.

Z tego też powodu Serie A i LaLiga przymierzają się do wznowienia swoich lig w maju i obecnie znajdują się na etapie tworzenia nowego terminarza.

Przedstawiciele włoskiego futbolu uważają, że mogą zmieścić się w wyznaczonych ramach i zakończyć krajowe rozgrywki do 30 czerwca. Na wszelki wypadek zamierzają zwrócić się jednak do odpowiednich organów o uzyskanie zgody na zorganizowanie meczów także w pierwszej połowie lipca, co wiązałoby się z przedłużeniem kontraktów wielu zawodników, którzy wraz z końcem czerwca staliby się wolnymi graczami lub wrócili do swoich macierzystych zespołów po wygaśnięciu okresu wypożyczenia.

- Zaczęliśmy tworzyć nowy kalendarz, który mógłby rozpocząć się 3 maja i potrwać do 30 czerwca. Dużo jednak wskazuje na to, że będziemy musieli skorzystać także z kilku dni w lipcu. Dlatego oczywiście zwrócimy się do władz w naszym kraju, a także UEFA oraz FIFA. Nigdy nie rozważałem przedwczesnego zakończenia sezonu. To odebrałoby nadzieję fanom i wysyłało negatywną wiadomość. Musimy być przekonani, że rozgrywki da się wznowić 3 maja. Jeżeli tak nie będzie, to przeciągniemy to w czacie, ale musimy je dokończyć, bo w tym wszystkim chodzi także o deficyt w wysokości nawet 700 milionów euro, jeżeli rozgrywki zostaną definitywnie anulowane - powiedział Gabriele Gravina, prezes Włoskiego Związku Piłki Nożnej.

Podobną stratę finansową mogliby zanotować Hiszpanie, ale i oni dążą do wznowienia zmagań. „Marca” uważa, że opracowany obecnie plan zakłada wznowienie rozgrywek w połowie maja i zakończenie ich 12 lipca.

- Zadzwonimy do wszystkich piłkarzy, aby znaleźć najlepsze dla nich i nas rozwiązanie. Nie chcemy unieważnienia sezonu i nie zgadzamy się na to, aby zakończyć rozgrywki z aktualnie istniejącą tabelą - przyznał Luis Rubiales, prezes Królewskiego Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO] Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy