Koronawirus we Włoszech. OFICJALNIE: Trzy mecze Serie A odwołane!

Koronawirus we Włoszech. OFICJALNIE: Trzy mecze Serie A odwołane!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Governo Italiano | Football Italia

We Włoszech odnotowano pierwsze przypadki występowania koronawirusa w Lombardii i Wenecji. Z tego też powodu tamtejszy rząd zdecydował się odwołać wszystkie wydarzenia sportowe zaplanowane w wymienionych regionach.

Giuseppe Conte, pełniący funkcję premiera kraju z Półwyspu Apenińskiego, postanowił na nadzwyczajnym posiedzeniu Komitetu Operacyjnego ds. Koronawirusa w Departamencie Ochrony Ludności po konsultacji z członkami rządu oraz ekspertami odwołać wszystkie wydarzenia sportowe mające odbyć się w najbliższym czasie w regionie Lombardii i Wenecji.

Jego stanowcza reakcja została spowodowana odnotowaniem ponad 60 przypadków zachorowania na groźnego wirusa w północnej części Włoch (szczególnie w Lombardii) oraz wystąpieniem przynajmniej dwóch potwierdzonych zgonów zakażonych osób.

Według informacji przekazanych na łamach „Football Italia”, w gronie zarażonych znalazł się między innymi piłkarz amatorskiej drużyny Codogno. 38-latek przebywa w stanie ciężkim w jednym ze szpitali.

W związku z podjętymi krokami w niedzielę nie zostanie rozegranych wiele zaplanowanych spotkań w rozgrywkach młodzieżowych, niższych klasach oraz trzy z sześciu pojedynków w Serie A, w których miały się ze sobą zmierzyć - Atalanta z Sassuolo, Hellas Verona z Cagliari Calcio oraz Inter Mediolan z Sampdorią.

Na dziś nowe terminy wymienionych meczów nie są jeszcze znane i niewykluczone, że następna seria gier w najwyższej klasie rozgrywkowej zostanie również częściowo lub nawet całkowicie odwołana ze względu na zbyt duże ryzyko rozpowszechniania się epidemii.

Na chwilę obecną bez żadnych przeszkód powinny odbyć się pozostałe trzy niedzielne pojedynki: Genoa - Lazio, Torino - Parma oraz Roma - Lecce.

AKTUALIZACJA

Pierwszy przypadki koronawirusa odnotowano już także w Turynie, dlatego podjęto natychmiastową decyzję o odwołaniu meczu Torino z Parmą.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy