Kosta Runjaić kandydatem na trenera zasłużonego niemieckiego klubu

Kosta Runjaić kandydatem na trenera zasłużonego niemieckiego klubu fot. Dziurek / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Westdeutsche Allgemeine Zeitung

W niedzielę Schalke rozstało się z trenerem Dimitriosem Grammozisem. Wśród jego potencjalnych następców znalazł się opiekun Pogoni Szczecin Kosta Runjaić – informuje Westdeutsche Allgemeine Zeitung.

Po spadku z Bundesligi Schalke liczyło na szybki powrót do elity, jednak w obecnym sezonie będzie o to bardzo ciężko. Drużyna aktualnie zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli, a strata do miejsca barażowego wynosi sześć punktów. Słabe wyniki osiągane w ostatnich tygodniach doprowadziły do rozstania z Grekiem Dimitriosem Grammozisem.

Aktualnie niemiecki klub poszukuje jego następcy. Wśród potencjalnych kandydatów na stanowisko nowego szkoleniowca Schalke znalazł się trener Pogoni Szczecin Kosta Runjaić.

Jego dotychczasowa praca w Polsce jest oceniana pozytywnie. W obecnym sezonie 50-latek ma duże szanse na zdobycie krajowego mistrzostwa, bowiem aktualnie jego drużyna zajmuje pozycję lidera tabeli Ekstraklasy. Byłby to największy sukces w całej historii Pogoni Szczecin.

Runjaić w przeszłości miał okazję prowadzić swoje zespoły w 112 meczach na poziomie 2. Bundesligi. Pracował wówczas z FC Kaiserslautern, TSV Monachium oraz SV Duisburg.

Oprócz Runjaicia, wśród kandydatów Schalke znajdują się Thomas Letsch z holenderskiego Vitesse oraz Bartosch Gaul z rezerw Mainz. Jeden z tej trójki powinien objąć stery latem, natomiast do końca sezonu drużynę poprowadzi szkoleniowiec tymczasowy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy