Kosta Runjaić odpowiada na spekulacje. „Mam to kompletnie gdzieś. Mogę nieźle spać”

2024-04-08 07:35:05; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Kosta Runjaić odpowiada na spekulacje. „Mam to kompletnie gdzieś. Mogę nieźle spać” Fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Legia.Net | Canal+ Sport

Legia Warszawa zremisowała w hicie 27. kolejki Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok. Oczywiście, wynik ten nie został najlepiej odebrany przez kibiców. Kosta Runjaić odpowiedział na plotki dotyczącego jego zwolnienia.

Legia Warszawa na przestrzeni ostatnich miesięcy nie potrafiła ustabilizować formy, stąd tkwi obecnie na dopiero piątym miejscu w tabeli. Konkurencja w tym sezonie jest spora i trudno przewidzieć ostateczne rozstrzygnięcia.

Stołeczna drużyna bardzo liczyła na zwycięstwo w starciu z Jagiellonią Białystok. Przed pierwszym gwizdkiem traciła do rywala z Podlasia siedem punktów, a więc ewentualna porażka zostałaby odebrana bardzo źle.

W niedzielnym meczu Legia prowadziła 1:0 do 83. minuty. To właśnie wtedy po świetnej akcji gola wyrównującego zdobył Jesús Imaz. Więcej bramek tego dnia przy Łazienkowskiej nie padło.

Wynik ten nie daje zbyt wiele Legii. Po ostatnim gwizdku krytyka spadła ponownie na Kostę Runjaicia, wokół którego przyszłości pojawia się coraz więcej spekulacji.

***

Kibice Legii Warszawa z jasnym przekazem w sprawie Kosty Runjaicia

***

Sam szkoleniowiec poruszył tę kwestię na pomeczowej konferencji prasowej.

- Pojawiały się plotki, że Legia szuka trenera w Rumunii (tamtejsze media pisały o selekcjonerze Edwardzie Iordanescu, ale informowaliśmy, że nie ma takiego tematu – red.)? W Polsce jest przecież wielu dobrych szkoleniowców. Pogłoski? Mam to kompletnie gdzieś. Wiem, jak pracuję codziennie, odkąd jestem w Warszawie. Zdaję sobie sprawę, co dostarczam klubowi - zapewniał Runjaić.

- Zwróćmy uwagę na liczby z poprzedniego i obecnego sezonu, także biorąc pod uwagę styl gry, reprezentowanie polskiej piłki w europejskich pucharach. Potem była przerwa zimowa, która okazała się kluczowa, również dla trenera. Oczywiście, że szkoleniowiec zawsze jest najsłabszym punktem, lecz mogę nieźle spać, bo wiem, ile energii wkładam na co dzień. Mam tutaj bardzo dobrą pozycję, doceniam warunki w klubie, ale ważne jest też to, by mieć umiejętności na boisku. [...] Nie lubię przegrywać, tracić punktów. Nie jestem usatysfakcjonowany z naszej pozycji, teraz też nie czuję zadowolenia, ale zapewniam, że będę dobrze spał - dodał.

Kosta Runjaić pracuje w Legii od 2022 roku. Od tego momentu przepracował 84 spotkania, w których to 47-krotnie wygrywał, 20-krotnie remisował i 18-krotnie przegrywał.