2024-10-05 17:27:46; Aktualizacja: 2 godziny temu
Kosta Runjaić wiceliderem Serie A! Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Udinese Calcio zwycięskie w meczu przeciwko Lecce. Piłkarz Kosty Runjaicia pokonali rywala w stosunku 1-0 po pięknym golu z rzutu wolnego. Dzięki temu podopieczni Niemca plasują się w tabeli na drugim miejscu.

Kosta Runjaić pod koniec poprzedniego sezonu Ekstraklasy stracił pracę w Legii Warszawa. Strony doszły do wniosku, że ich dalsza współpraca nie ma większego sensu. Od tamtej pory Niemiec szukał dla siebie zatrudnienia w innym miejscu, a w tym kontekście padały takie kluby jak Lech Poznań czy Hertha. Ostatecznie jednak wybrał Udinese Calcio.

Jak na razie ruch ten dla obu stron okazuje się wielkim strzałem w dziesiątkę. Od początku sezonu bowiem „Biało-czarni” spisują się bardzo dobrze. Zamiast walczyć o utrzymanie, coraz śmielej mogą myśleć o grze w europejskich pucharach.

Do ważnej potyczki doszło we wczesne sobotnie popołudnie. Przy tej okazji drużyna Niemca podejmowała na własnym stadionie Lecce. Do 75. minuty na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Wtedy z rzutu wolnego przymierzył Jordan Zemura, dając swoim kolegom prowadzenie.

Tego gospodarze nie oddali już do końca i jak na razie zajmują w tabeli włoskiej ekstraklasy drugie miejsce. Strata do pierwszego Napoli to trzy punkty.

Udinese Calcio po przerwie reprezentacyjnej zagra na wyjeździe z AC Milanem. Mecz zaplanowano na 19 października.