2024-10-25 21:04:27; Aktualizacja: 2 dni temu
Kosta Runjaić zaznacza swoją obecność w czołówce Serie A. To jego piąta ligowa wygrana Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Transfery.info

Udinese prowadzone przez Kostę Runjaicia, byłego trenera Legii Warszawa, dzięki wygranej nad Cagliari 2:0 (przynajmniej chwilowo) melduje się na czwartej pozycji w Serie A z dorobkiem 16 punktów po dziewięciu kolejkach.

Kosta Runjaić, który jeszcze w poprzednim sezonie zwolniony został przez stołeczną Legię, dziś melduje się na czwartym miejscu we włoskiej ekstraklasie tuż po tym, jak jego podopieczni pokonali Cagliari w meczu dziewiątej kolejki Serie A.

Drużyna niemieckiego szkoleniowca na prowadzenie we wspominanym spotkaniu wyszła w 38. minucie za sprawą bramki zdobytej przez Lorenzo Luccę. Osiem minut wcześniej ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, ukarany został pomocnik przeciwników Antoine Makoumbou, co z pewnością miało wpływ na przebieg meczu.

Drugiego gola, który jednocześnie ustalił wynik rywalizacji, na dwanaście minut przed końcem zdobył Keinan Davis po asyście Jespera Karlströma, do niedawna gracza Lecha Poznań.

Z kolei po stronie Cagliari nie było nam dane obejrzeć Mateusza Wieteski, który spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych. Polak mimo dobrego początku sezonu stracił miejsce w składzie Gabriele Stoppino.

Do tej pory Udinese w ligowych potyczkach pokonało Lazio, Como, Parmę i Lecce, zremisowało z Bologną, a smak porażki poznać musiało jedynie w starciach z wyżej notowanymi Romą, Interem i Milanem. W Pucharze Włoch natomiast wyeliminowali trzecioligowe Avellino i Salernitanę, występującą w Serie B.