Kosta Runjaić zdradził plany po zakończeniu przygody w Legii Warszawa

Kosta Runjaić zdradził plany po zakończeniu przygody w Legii Warszawa fot. FotoPyK
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Viaplay

Kosta Runjaić, dumny trener Legii Warszawa wyjawił w rozmowie z Tomaszem Urbanem dla Viaplay ogólne plany na dalszą przyszłość, gdy zakończy swoją misję przy Łazienkowskiej.

Niemiec dobrze zaaklimatyzował się w Polsce, co dało się zauważyć jeszcze podczas jego kadencji w Pogoni Szczecin. Po pięciu latach spędzonych w stolicy województwa zachodniopomorskiego przyjął propozycję poprowadzenia najbardziej utytułowanego klubu w Polsce XXI wieku.

Pierwszą kampanię (2022/2023) okrasił Pucharem Polski, a parę miesięcy później także Superpucharem, gdy jego podopieczni pokonywali Raków Częstochowa w konkursie rzutów karnych. Dzięki zajęciu drugiego miejsca w PKO BP Ekstraklasie i udanym eliminacjom na arenie międzynarodowej „Wojskowi” uczestniczą w Lidze Konferencji Europy.

Drużyna zaliczyła „wejście smoka”, pokonując faworyzowaną Aston Villę 3:2. To tylko przykład, jak spory progres poczyniła ona pod wodzą kompetentnego szkoleniowca, który niechętnie wybiega daleko w przyszłość.

Co po Legii? Menedżer ustosunkował się do pytania w paru zdaniach.

– W jakim klubie chciałbym jeszcze pracować? Nie mam takich marzeń. Mam 52 lata i jeszcze nie jestem na końcu swojej kariery. Wiem, jak ona się zaczęła, jaką drogę musiałem przebyć. Chciałbym kiedyś w przyszłości poprowadzić jakąś kadrę (narodową), by po prostu tego doświadczyć – ujawnił.

– Chciałbym zdobyć z Legią mistrzostwo. To jest moje skryte marzenie. Potem, gdzieś tam w przyszłości, będę decydował o kolejnych krokach – dodał.

W ramach wyboru następcy Fernando Santosa trenera po cichutku wymieniano w gronie zagranicznych kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski. Rola przypadła ostatecznie Michałowi Probierzowi.

Runjaicia z Legią wiąże kontrakt ważny do końca czerwca 2026 roku.

Poza polskimi klubami życiorys fachowca wypełnia się pobytami w TSV 1860 Monachium, 1. FC Kaiserslautern, MSV Duisburg i SV Darmstadt 98.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Hajto ma rywala. Pojedynek dwóch byłych reprezentantów Polski w Clout MMA OFICJALNIE: Tomasz Hajto ma rywala. Pojedynek dwóch byłych reprezentantów Polski w Clout MMA

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy