Koulibaly coraz bliżej odejścia z Napoli. Włosi wytypowali już jego następcę i czekają na rozwój sytuacji

Koulibaly coraz bliżej odejścia z Napoli. Włosi wytypowali już jego następcę i czekają na rozwój sytuacji
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nicolò Schira | Alfredo Pedullà

Przedstawiciele Manchesteru City starają się w dalszym ciągu doprowadzić do nawiązania współpracy z Kalidou Koulibalym z Napoli - uważa Nicolò Schira.

Ekipa z Etihad Stadium zabiegała od dłuższego czasu o zakontraktowanie nowego środkowego obrońcy i przed kilkoma dniami ogłosiła fakt sprowadzenia Nathana Aké z Bournemouth.

W zaistniałej sytuacji wiele wskazywało na to, że defensywa zespołu Pepa Guardioli została uzupełniona o brakujące ogniwo.

Nicolò Schira przekonuje jednak, że angielski zespół nie zamierza poprzestać na nawiązaniu współpracy z reprezentantem Holandii i ma w dalszym ciągu prowadzić rozmowy z Napoli w kwestii pozyskania Kalidou Koulibaly'ego.

Wspomniany dziennikarz uważa, że przedstawiciele Manchesteru City zaoferowali Senegalczykowi możliwość podpisania pięcioletniego kontraktu z gwarantowaną sumą zarobków wynosząca aż 10 milionów euro na sezon.

29-latek miał w przychylny sposób odnieść się do zaproponowanych mu warunków i teraz czeka na rezultat rozmów prowadzonych pomiędzy „The Citizens” a Napoli, które w dalszym ciągu spodziewa się zarobienia przynajmniej 80 milionów euro na odejściu defensora.

Alfredo Pedullà poinformował z kolei, że drużyna z Etihad Stadium zaproponowała 63 miliony euro za Senegalczyka.

Jego obecny pracodawca nie zamierza jej zaakceptować, ale jednocześnie spodziewa się odejścia środkowego obrońcy i dlatego sposobi się do nawiązania współpracy z Gabrielem Magalhãesem z Lille.

Napoli dogadało się już rzekomo z brazylijskim zawodnikiem oraz francuskim klubem, ale finalizację całej operacji uzależnia od sprzedaży Koulibaly'ego.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy