Krzysztof Piątek odrzucił ofertę. Transferowy hit wciąż wisi w powietrzu

Krzysztof Piątek odrzucił ofertę. Transferowy hit wciąż wisi w powietrzu fot. Marcin Bulanda / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Krzysztof Piątek nie wyraził zainteresowania propozycją gry w Salernitanie - poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl w programie „Okno Transferowe”.

Reprezentant Polski znalazł się w skomplikowanym położeniu po podjęciu przez Fiorentinę decyzji o nieskorzystaniu z prawa do jego definitywnego wykupienia z Herthy.

Zespół z Berlina postanowił w tej sytuacji wystawić środkowego napastnika na sprzedaż za ustaloną wcześniej sumę z „Violą” w wysokości 15 milionów euro.

Żaden klub nie wyraził gotowości do wyłożenia takiej kwoty, ale mimo to Krzysztof Piątek cieszył się całkiem sporym zainteresowaniem. Ostatnio był najmocniej łączony z przeprowadzką do Salernitany w ramach wypożyczenia z zawartą opcją wykupu.

„Koniki Morskie” zabiegały bardzo mocno o sprowadzenie 27-letniego piłkarza, ale jak przekonywał Tomasz Włodarczyk w programie „Okno Transferowe”, będą one musiały rozejrzeć się za innym atakującym, bo reprezentant Polski odrzucił nadesłaną mu propozycję.

Środkowy napastnik uznał, że włoski zespół ma słabe perspektywy i będzie raczej zamieszany w walkę o utrzymanie w Serie A, więc woli poczekać na lepszą ofertę.

A ta może się wkrótce pojawić na stole, ponieważ wspomniany dziennikarz potwierdza doniesienia niemieckich mediów o umieszczeniu Piątka na liście kandydatów do tymczasowego zastąpienia Sébastiena Hallera w Borussii Dortmund.

Ekipa z Signal Iduna Park zabiegała już w przeszłości o względy byłego gracza Zagłębia Lubin, Cracovii, Genoi czy Milanu. W ostatecznym rozrachunku udało się jej jednak przechwycić Erlinga Brauta Haalanda z rąk Manchesteru United, dlatego dalsze starania o ściągnięcie reprezentanta Polski zostały odpuszczone.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy