2024-10-15 17:55:08; Aktualizacja: 4 godziny temu
„Kto go krytykuje, niech mocno popuka się w głowę”. Tomasz Hajto w obronie reprezentanta Polski Fot. Polsat Sport
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Polsat Sport

Tomasz Hajto po meczu z Portugalią na antenie Polsatu Sport skomentował debiut Maxiego Oydele w barwach reprezentacji Polski, stając w jego obronie.

Reprezentacja Polski przegrała pierwsze październikowe starcie w Lidze Narodów (1:3). Przeciwko Portugalii Michał Probierz zdecydował się postawić na absolutnego debiutanta, grającego w środku pola Maxiego Oyedele. Wrzucony na głęboką wodę 19-latek nie zdał egzaminu, co spotkało się z falą krytyki w jego kierunku.

Inne podejście w tym temacie zaprezentował Tomasz Hajto. Wielokrotny reprezentant „Biało-Czerwonych” w swoim stylu zabrał głos w programie „Café Futbol”.

- Kto go krytykuje, niech mocno popuka się w głowę. Wystawił ktoś młodego chłopaka w meczu z Portugalią - uważam, że w pierwszej połowie, ile mógł, to dał, nie chciał stracić piłki. „Grillują” go wszyscy, a ja się pytam: gdzie w pierwszej połowie był Zieliński, Lewandowski, Dawidowicz - kapitan Hellasu Verona, Szymański z Fenerbahçe, Frankowski z Lens? Dzisiaj najlepiej, jak się z kimś grało, to go nie oceniać, a na młodego chłopaka zrzucić całą winę  - mówił Hajto.

- Wykluczmy resztę i zrzućmy wszystko na to, że Skorupski - najlepszy, najsłabszy - Oyedele. Zróbmy kolejnego winnego w meczu z Portugalią, reszty nie było w tym meczu, tylko ten Oyedele grał słabo - dodał ironicznie były gracz Schalke 04.

We wspomnianym meczu pomocnik Legii Warszawa zmieniony został w 66. minucie rywalizacji. Szansę na poprawę i drugi występ z orzełkiem na piersi może mieć już we wtorek o 20:45 przeciwko Chorwacji.