Kto po Valverde na Camp Nou? Barcelona obserwuje trenera

Kto po Valverde na Camp Nou? Barcelona obserwuje trenera
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Corriere dello Sport I Sport

Kontrakt Ernesto Valverde z Barceloną jest ważny do 30 czerwca 2019 roku i cały czas nie wiadomo, jak potoczą się losy 54-letniego szkoleniowca.

W umowę wpisana jest opcja przedłużenia o kolejne 12 miesięcy, jeśli zechcą tego obie strony. Taki scenariusz jest bardzo możliwy, ale na ten moment nic nie jest przesądzone. Swego czasu pojawiały się informacje, że Valverde nie czuje odpowiedniego wsparcia ze strony działaczy mistrza Hiszpanii.

„Corriere dello Sport” podaje tymczasem, że Barcelona zaczęła przyglądać się Roberto De Zerbiemu i bacznie śledzi jego poczynania.

Zaledwie 39-letni Włoch odpowiada obecnie za wyniki Sassuolo, z którym zajmuje ósme miejsce w tabeli Serie A. W 19 spotkaniach pod jego wodzą ekipa z Mapei Stadium odniosła osiem zwycięstw, siedmiokrotnie zremisowała i cztery razy przegrała.

Wcześniej De Zerbi, który jako piłkarz wychował się w Milanie i grał m.in. w Napoli, prowadził Foggię, Palermo oraz Benevento. Swego czasu był on bliski podjęcia pracy w LaLiga, ale mimo zawarcia porozumienia z Hiszpanami, nie przejął Las Palmas. Wszystko z powodu prawnych przepychanek z Palermo.  

Kontrakt De Zerbiego jest ważny do 30 czerwca 2020 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy