Kucharski odpowiada na zarzuty prokuratury. OFICJALNIE: Oświadczenie obrońców byłego agenta Lewandowskiego

Kucharski odpowiada na zarzuty prokuratury. OFICJALNIE: Oświadczenie obrońców byłego agenta Lewandowskiego fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Adwokaci Cezarego Kucharskiego odnieśli się do zarzutów stawianych ich klientowi przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie w związku z oskarżeniem o kierowanie gróźb karalnych pod adresem Roberta Lewandowskiego.

Były agent kapitana reprezentacji Polski został zatrzymany przez funkcjonariuszy we wtorkowy poranek pod zarzutem kierowania gróźb karalnych wymierzonych w piłkarza Bayernu Monachium w celu uzyskania od niego 20 milionów euro za zachowanie milczenia w związku z oszustwami podatkowymi, których mieli dopuścić się państwo Lewandowscy.

Ci nie zamierzali ulec naciskom ze strony 48-latka i po zgromadzeniu obciążających go dowodów złożyli zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez Cezarego Kucharskiego.

Ta po ich przeanalizowaniu oraz wysłuchaniu wszystkich stron postanowiła postawić mu zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 191 §1 Kodeksu karnego.

Agent nie przyznał się do popełnienia tego czynu i po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 4,6 miliona złotych wyszedł na wolność.

Obrońcy Kucharskiego zdecydowali się po nastaniu tego momentu opublikować stosowny komunikat, w którym zapowiedzieli, że zaskarżą postanowienie prokuratury.

„W związku z medialnymi doniesieniami o zatrzymaniu Pana Cezarego Kucharskiego, wyjaśniamy, że obecnie czynności z Panem Kucharskim zakończyły się i przebywa on w domu.

W dniu dzisiejszym (28.10.2020) czynności ograniczyły się wyłącznie do kilkuminutowego spotkania z prokuratorem. Poprzedniego dnia Pan Kucharski, złożył w sprawie obszerne wyjaśnienia.

Ostatecznie prokuratura wręczyła Panu Cezaremu postanowienie o zastosowaniu środków wolnościowych w tym poręczenia majątkowego w wysokości 4,6 mln zł.

Przy tego typu oskarżeniach, nie stosuje się podobnych środków. Policjanci weszli do domu naszego klienta o 6 rano; przeszukano mieszkanie, zabrano również dzieciom komputery, które miały służyć do nauki on-line.

Już teraz widzimy konieczność niezwłocznego wniesienia środków zaskarżenia na postanowienia prokuratury, w tym zwłaszcza zastosowane poręczenie majątkowe, którego wysokość jest niespotykana przy tego rodzaju sprawach” - czytamy w opublikowanym oświadczeniu przez Oskara Sitka, Krzysztofa Waysa i Łukasza Gładkego.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy