Kucharski odpowiada na zarzuty prokuratury. OFICJALNIE: Oświadczenie obrońców byłego agenta Lewandowskiego

Kucharski odpowiada na zarzuty prokuratury. OFICJALNIE: Oświadczenie obrońców byłego agenta Lewandowskiego fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Adwokaci Cezarego Kucharskiego odnieśli się do zarzutów stawianych ich klientowi przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie w związku z oskarżeniem o kierowanie gróźb karalnych pod adresem Roberta Lewandowskiego.

Były agent kapitana reprezentacji Polski został zatrzymany przez funkcjonariuszy we wtorkowy poranek pod zarzutem kierowania gróźb karalnych wymierzonych w piłkarza Bayernu Monachium w celu uzyskania od niego 20 milionów euro za zachowanie milczenia w związku z oszustwami podatkowymi, których mieli dopuścić się państwo Lewandowscy.

Ci nie zamierzali ulec naciskom ze strony 48-latka i po zgromadzeniu obciążających go dowodów złożyli zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez Cezarego Kucharskiego.

Ta po ich przeanalizowaniu oraz wysłuchaniu wszystkich stron postanowiła postawić mu zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 191 §1 Kodeksu karnego.

Agent nie przyznał się do popełnienia tego czynu i po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 4,6 miliona złotych wyszedł na wolność.

Obrońcy Kucharskiego zdecydowali się po nastaniu tego momentu opublikować stosowny komunikat, w którym zapowiedzieli, że zaskarżą postanowienie prokuratury.

„W związku z medialnymi doniesieniami o zatrzymaniu Pana Cezarego Kucharskiego, wyjaśniamy, że obecnie czynności z Panem Kucharskim zakończyły się i przebywa on w domu.

W dniu dzisiejszym (28.10.2020) czynności ograniczyły się wyłącznie do kilkuminutowego spotkania z prokuratorem. Poprzedniego dnia Pan Kucharski, złożył w sprawie obszerne wyjaśnienia.

Ostatecznie prokuratura wręczyła Panu Cezaremu postanowienie o zastosowaniu środków wolnościowych w tym poręczenia majątkowego w wysokości 4,6 mln zł.

Przy tego typu oskarżeniach, nie stosuje się podobnych środków. Policjanci weszli do domu naszego klienta o 6 rano; przeszukano mieszkanie, zabrano również dzieciom komputery, które miały służyć do nauki on-line.

Już teraz widzimy konieczność niezwłocznego wniesienia środków zaskarżenia na postanowienia prokuratury, w tym zwłaszcza zastosowane poręczenie majątkowe, którego wysokość jest niespotykana przy tego rodzaju sprawach” - czytamy w opublikowanym oświadczeniu przez Oskara Sitka, Krzysztofa Waysa i Łukasza Gładkego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy