Kuriozalna sytuacja w Turcji. Klub pomylił imiona i pozyskał niewłaściwego zawodnika

Kuriozalna sytuacja w Turcji. Klub pomylił imiona i pozyskał niewłaściwego zawodnika
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: La Gazetta dello Sport| Menemen Spor

Menemen Spor poinformował kilka dni temu o pozyskaniu Alphy Jallowa. Po 24 godzinach postanowił jednak zwolnić go z kontraktu, ponieważ okazało się, że pomylono go z kimś innym.

Do wspomnianej sytuacji doszło w ostatnich dniach na zapleczu tureckiej ekstraklasy. Menemen Spor od dłuższego czasu śledził poczynania Lamina Jallowa z Salernitany. Działaczom udało się nawiązać kontakt z, wydawało się wówczas, jego agentem, a rozmowy przebiegały nadzwyczaj pomyślnie. Piłkarz zjawił się na badaniach, podpisał stosowne dokumenty kontraktowe i stał się pełnoprawnym zawodnikiem drugoligowca.

Po kilku godzinach w klubie zdano sobie jednak sprawę, że sprowadzono nie tego zawodnika, co trzeba. Do drużyny dołączył bowiem Alpha Jallow, gracz portugalskiego Alcochetense, a nie Lamin. Niemalże od razu postawiono wydać komunikat, że piłkarz nie przeszedł testów medycznych, a umowa została unieważniona.

Lamin Jallow przebywa obecnie we Włoszech, gdzie przygotowuje się do następnego sezonu. Alpha natomiast kontynuuje poszukiwania nowego miejsca pracy.

Absurdalne sytuacje są w piłce nożnej na porządku dziennym. Nie trzeba szukać na daleko, bo na naszym podwórku nie raz do takowych dochodziło. Nawet na najwyższych szczeblach.

Swego czasu Franciszek Smuda rozsyłał powołania na mecze reprezentacji Polski. Trener miał jednak słabe rozeznanie w nazwiskach swoich podopiecznych. Wynikało to przede wszystkim z jego niedopatrzenia, ale również ze sposobu bycia.

Przez takowe podejście doszło do kuriozalnej sytuacji. Chcąc wysłać powołanie występującemu wówczas w Bundeslidze Adamowi Matuszczykowi, przez przypadek zaprosił on do kadry Szymona Matuszka z Górnika Zabrze. Sytuacja została jednak w porę wyprostowana.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy