Kuriozalna sytuacja w Turcji. Klub pomylił imiona i pozyskał niewłaściwego zawodnika

Kuriozalna sytuacja w Turcji. Klub pomylił imiona i pozyskał niewłaściwego zawodnika fot. Flickr
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: La Gazetta dello Sport| Menemen Spor

Menemen Spor poinformował kilka dni temu o pozyskaniu Alphy Jallowa. Po 24 godzinach postanowił jednak zwolnić go z kontraktu, ponieważ okazało się, że pomylono go z kimś innym.

Do wspomnianej sytuacji doszło w ostatnich dniach na zapleczu tureckiej ekstraklasy. Menemen Spor od dłuższego czasu śledził poczynania Lamina Jallowa z Salernitany. Działaczom udało się nawiązać kontakt z, wydawało się wówczas, jego agentem, a rozmowy przebiegały nadzwyczaj pomyślnie. Piłkarz zjawił się na badaniach, podpisał stosowne dokumenty kontraktowe i stał się pełnoprawnym zawodnikiem drugoligowca.

Po kilku godzinach w klubie zdano sobie jednak sprawę, że sprowadzono nie tego zawodnika, co trzeba. Do drużyny dołączył bowiem Alpha Jallow, gracz portugalskiego Alcochetense, a nie Lamin. Niemalże od razu postawiono wydać komunikat, że piłkarz nie przeszedł testów medycznych, a umowa została unieważniona.

Lamin Jallow przebywa obecnie we Włoszech, gdzie przygotowuje się do następnego sezonu. Alpha natomiast kontynuuje poszukiwania nowego miejsca pracy.

Absurdalne sytuacje są w piłce nożnej na porządku dziennym. Nie trzeba szukać na daleko, bo na naszym podwórku nie raz do takowych dochodziło. Nawet na najwyższych szczeblach.

Swego czasu Franciszek Smuda rozsyłał powołania na mecze reprezentacji Polski. Trener miał jednak słabe rozeznanie w nazwiskach swoich podopiecznych. Wynikało to przede wszystkim z jego niedopatrzenia, ale również ze sposobu bycia.

Przez takowe podejście doszło do kuriozalnej sytuacji. Chcąc wysłać powołanie występującemu wówczas w Bundeslidze Adamowi Matuszczykowi, przez przypadek zaprosił on do kadry Szymona Matuszka z Górnika Zabrze. Sytuacja została jednak w porę wyprostowana.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy  w historii transfer wewnątrz Premier League Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy w historii transfer wewnątrz Premier League Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy