Kuriozalna sytuacja w Turcji. Klub pomylił imiona i pozyskał niewłaściwego zawodnika

Kuriozalna sytuacja w Turcji. Klub pomylił imiona i pozyskał niewłaściwego zawodnika fot. Flickr
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: La Gazetta dello Sport| Menemen Spor

Menemen Spor poinformował kilka dni temu o pozyskaniu Alphy Jallowa. Po 24 godzinach postanowił jednak zwolnić go z kontraktu, ponieważ okazało się, że pomylono go z kimś innym.

Do wspomnianej sytuacji doszło w ostatnich dniach na zapleczu tureckiej ekstraklasy. Menemen Spor od dłuższego czasu śledził poczynania Lamina Jallowa z Salernitany. Działaczom udało się nawiązać kontakt z, wydawało się wówczas, jego agentem, a rozmowy przebiegały nadzwyczaj pomyślnie. Piłkarz zjawił się na badaniach, podpisał stosowne dokumenty kontraktowe i stał się pełnoprawnym zawodnikiem drugoligowca.

Po kilku godzinach w klubie zdano sobie jednak sprawę, że sprowadzono nie tego zawodnika, co trzeba. Do drużyny dołączył bowiem Alpha Jallow, gracz portugalskiego Alcochetense, a nie Lamin. Niemalże od razu postawiono wydać komunikat, że piłkarz nie przeszedł testów medycznych, a umowa została unieważniona.

Lamin Jallow przebywa obecnie we Włoszech, gdzie przygotowuje się do następnego sezonu. Alpha natomiast kontynuuje poszukiwania nowego miejsca pracy.

Absurdalne sytuacje są w piłce nożnej na porządku dziennym. Nie trzeba szukać na daleko, bo na naszym podwórku nie raz do takowych dochodziło. Nawet na najwyższych szczeblach.

Swego czasu Franciszek Smuda rozsyłał powołania na mecze reprezentacji Polski. Trener miał jednak słabe rozeznanie w nazwiskach swoich podopiecznych. Wynikało to przede wszystkim z jego niedopatrzenia, ale również ze sposobu bycia.

Przez takowe podejście doszło do kuriozalnej sytuacji. Chcąc wysłać powołanie występującemu wówczas w Bundeslidze Adamowi Matuszczykowi, przez przypadek zaprosił on do kadry Szymona Matuszka z Górnika Zabrze. Sytuacja została jednak w porę wyprostowana.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową Lorient z wrogim przejęciem. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Grbicia Lorient z wrogim przejęciem. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Grbicia Jeppe Kjær wschodzącą gwiazdą duńskiego futbolu. 16-latek z dwoma rekordami [WIDEO] Jeppe Kjær wschodzącą gwiazdą duńskiego futbolu. 16-latek z dwoma rekordami [WIDEO] Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy