Kylian Mbappé zdecydowany na transfer do Realu Madryt?!

Kylian Mbappé zdecydowany na transfer do Realu Madryt?! fot. John Dvorak / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Cuatro

Kylian Mbappé postanowił nie przedłużać umowy z Paris Saint-Germain i tym samym latem chce dołączyć do Realu Madryt - donosi stacja Cuatro.

Francuz jest celem „Królewskich” już od kilku dobrych lat, ale jak dotąd nie nadarzyła się okazja do jego pozyskania. Teraz, kiedy umowa zawodnika wygasa 30 czerwca 2022 roku, sytuacja zmieniła się o 180 stopni.

Paris Saint-Germain wyraziło wolę przedłużenia współpracy, jednak jak dotąd atakujący nie śpieszył się decyzją na temat swojej przyszłości. Cała sytuacja zdążyła wywołać u władz paryskiej ekipy zniecierpliwienie.

Teraz, jak informuje stacja Cuatro, 22-latek doszedł do wniosku, że nie chce dłużej występować we Francji i latem zamierza obrać kurs na Hiszpanię. Miejscem docelowym jest oczywiście Real Madryt.

Florentino Pérez na razie nie wykonuje nerwowych ruchów i czeka, aż klub wystawi Kyliana Mbappé na sprzedaż. Wtedy rozpoczną się oficjalnie negocjacje, przy czym według wspomnianego źródła strategia została już ustalona, a uczestnik fazy ćwierćfinałowej Ligi Mistrzów ma przygotowaną wstępną propozycję zarówno dla paryżan, jak i samego piłkarza.

Jednocześnie triumfator LaLigi z poprzedniego sezonu nie wyklucza transferu Erlinga Brauta Haalanda. Jeśli tylko warunki będą sprzyjające, „Los Blancos” chcą sprowadzić obu napastników do hiszpańskiej stolicy.

Mistrz świata z 2018 roku może być dostępny za kwotę 120-150 milionów euro. Podobną sumę najprawdopodobniej należy zapłacić za Norwega.

Mbappé i Haaland w trwających rozgrywkach łącznie strzelili dla swoich klubów 65 goli, podczas gdy cały zespół Realu Madryt zdobył 67 bramek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy