La Gazzetta dello Sport: Najlepsi bramkarze w Europie. Szczęsny doceniony

La Gazzetta dello Sport: Najlepsi bramkarze w Europie. Szczęsny doceniony fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Dziennikarze włoskiego dziennika „La Gazzetta dello Sport” pokusili się o stworzenie rankingu najlepszych bramkarzy z czołowych lig europejskich w oparciu o procent obronionych strzałów.

Zawieszenie rozgrywek w europejskich ligach sprzyja tworzeniu różnego rodzaju zestawień oraz przemyśleń dotyczących postaw prezentowanych przez poszczególne zespoły oraz zawodników.

Tym drugim aspektem z naciskiem na bramkarzy postanowili zająć się dziennikarze „La Gazzetta dello Sport”, którzy na bazie własnych wyliczeń opracowali ranking najlepszych golkiperów w oparciu o procent obronionych przez nich strzałów.

Ze stworzonego zestawienia wynika, że najlepszym we Włoszech i drugim z grona czołowych pięciu europejskich lig jest Wojciech Szczęsny. Reprezentant Polski w 19  występach w Serie A zachował osiem czystych kont i praktycznie zatrzymuje cztery na pięć uderzeń oddanych w jego kierunku.

„Gra Szczęsnego musi cieszyć każdego. Zarówno Maurizio Sarriego, który postawił na niego w zespole, jak o tych, którzy umieścili go w swoich składach w wirtualnych rozgrywkach. Szczęsny to inteligentny człowiek, który potrafi żartować. W szatni jest miły, cichy i spokojny. To prawdopodobnie najbardziej niedoceniany gracz Juventusu, choć na boisku jest niezawodny” - czytamy w „La Gazzetta dello Sport”.

W skali europejskiej lepszy od reprezentanta Polski jest tylko Alisson, który nie tak dawno pełnił funkcję jego zmiennika w Romie. Podium zamyka Predrag Rajković, który po wygraniu Mistrzostw Świata U-20 w 2015 roku zasiedział się trochę w Izraelu i dopiero przed startem tego sezonu trafił do jednej z czołowych lig na Starym Kontynencie.

Najlepsi bramkarze - Europa

1. Alisson (Liverpool) - 80,4% (20 występów i 12 czystych kont)
2. Wojciech Szczęsny (Juventus) - 79,8% (19 występów i 8 czystych kont)
3. Predrag Rajković (Stade de Reims) - 79,1% (27 występów i 12 czystych kont)
4. Hugo Lloris (Tottenham) - 78,1% (12 występów i 2 czyste konta)
5. Thomas Strakosha (Lazio) - 77,9% (26 występów i 9 czystych kont)

Najlepsi bramkarze - Serie A

1. Wojciech Szczęsny (Juventus) - 79,8% (19 występów i 8 czystych kont)
2. Thomas Strakosha (Lazio) - 77,9% (26 występów i 9 czystych kont)
3. Luigi Sepe (Parma) - 77% (21 występów i 5 czystych kont)
4. Marco Silvestri (Hellas Verona) - 76% (25 występów i 9 czystych kont)
5. Samir Handanović (Inter Mediolan) - 75% (22 występy i 7 czystych kont)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy