Łabojko odchodzi ze Śląska Wrocław. Testy medyczne we Włoszech

Łabojko odchodzi ze Śląska Wrocław. Testy medyczne we Włoszech fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Śląsk Wrocław | Gol24.pl | Bresciaoggi.it

Jakub Łabojko odchodzi ze Śląska Wrocław do Brescii Calcio. Polaka od przeprowadzki do Włoch dzielą już tylko testy medyczne.

Blisko 23-letni Polak w poprzednim sezonie był absolutnie kluczowym graczem w zespole z województwa dolnośląskiego. Rozegrał łącznie 34 spotkania, w których zdobył dwie bramki i raz asystował. Nie inaczej wygląda to w aktualnych rozgrywkach (trzy występy w Ekstraklasie).

Coraz więcej wskazuje jednak na to, że swój ostatni mecz w barwach „Wojskowych” Jakub Łabojko ma już za sobą. Śląsk Wrocław potwierdził bowiem, że porozumienie z Brescią Calcio w sprawie transferu definitywnego jest całkowite.

Teraz przed defensywnym pomocnikiem testy medyczne i jeśli nie wykażą one niczego niepokojącego, były młodzieżowy reprezentant „Biało-Czerwonych” podpisze trzyletni kontrakt z włoską ekipą.

Jak informuje serwis internetowy gol24.pl, na całej operacji przedstawiciel Ekstraklasy ma zarobić 600 tysięcy euro plus bonusy. Sporo, z racji wygasającej za niespełna 9 miesięcy umowy. Jeśli się to potwierdzi, będziemy świadkami trzeciej największej sprzedaży w historii wrocławian. Więcej zainkasowano tylko przy okazji odejść Waldemara Soboty (milion euro) i Przemysława Płachety (trzy miliony euro).

Brescia Calcio to spadkowicz Serie A, który ma jednak plany rychłego powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Ciekawostką jest również fakt, iż Łabojkę szykuje się na następcę sprzedanego do Milanu Sandro Tonalego.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion 5 wniosków po El Clásico 5 wniosków po El Clásico Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy