Łabojko odchodzi ze Śląska Wrocław. Testy medyczne we Włoszech

Łabojko odchodzi ze Śląska Wrocław. Testy medyczne we Włoszech fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Śląsk Wrocław | Gol24.pl | Bresciaoggi.it

Jakub Łabojko odchodzi ze Śląska Wrocław do Brescii Calcio. Polaka od przeprowadzki do Włoch dzielą już tylko testy medyczne.

Blisko 23-letni Polak w poprzednim sezonie był absolutnie kluczowym graczem w zespole z województwa dolnośląskiego. Rozegrał łącznie 34 spotkania, w których zdobył dwie bramki i raz asystował. Nie inaczej wygląda to w aktualnych rozgrywkach (trzy występy w Ekstraklasie).

Coraz więcej wskazuje jednak na to, że swój ostatni mecz w barwach „Wojskowych” Jakub Łabojko ma już za sobą. Śląsk Wrocław potwierdził bowiem, że porozumienie z Brescią Calcio w sprawie transferu definitywnego jest całkowite.

Teraz przed defensywnym pomocnikiem testy medyczne i jeśli nie wykażą one niczego niepokojącego, były młodzieżowy reprezentant „Biało-Czerwonych” podpisze trzyletni kontrakt z włoską ekipą.

Jak informuje serwis internetowy gol24.pl, na całej operacji przedstawiciel Ekstraklasy ma zarobić 600 tysięcy euro plus bonusy. Sporo, z racji wygasającej za niespełna 9 miesięcy umowy. Jeśli się to potwierdzi, będziemy świadkami trzeciej największej sprzedaży w historii wrocławian. Więcej zainkasowano tylko przy okazji odejść Waldemara Soboty (milion euro) i Przemysława Płachety (trzy miliony euro).

Brescia Calcio to spadkowicz Serie A, który ma jednak plany rychłego powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Ciekawostką jest również fakt, iż Łabojkę szykuje się na następcę sprzedanego do Milanu Sandro Tonalego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy