Lacina Traoré to jednak nie... Lacina Traoré? „Zmienił też swój wiek”

 Lacina Traoré to jednak nie... Lacina Traoré? „Zmienił też swój wiek”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Le Parisien I RFI

Francuskie media piszą o skandalu z Laciną Traoré w roli głównej.

Mierzący ponad dwa metry wzrostu iworyjski napastnik od lat gra w Europie. Na koncie ma on występy w Cluj, Kubaniu Krasnodar, Anży Machaczkała i AS Monaco. W ostatnich sezonach ten ostatni klub wypożyczał go do Evertonu, CSKA Moskwa oraz Sportingu Gijón. Obecnie 27-latek występuje na tej zasadzie w Amiens.

Przedstawiona m.in. przez „Le Parisien” sprawa dotyczy jednak zdecydowanie wcześniejszych czasów. Prezes Etoile Sportive d'Abobo, Ibrahim Koné, oskarża bowiem piłkarza o to, że grając jeszcze w ojczyźnie, zmienił swoją tożsamość.

- W 2005 ściągnąłem do nas Lacinę Traoré, który nazywał się wtedy Traoré Ménéné. Następnie przeszedł on do Stade d'Abidjan. Ku mojemu zdziwieniu zmienił nazwisko i swój wiek.

- Mogę udowodnić, że u nas grał. Czekam aż federacja naprawi ten błąd. Jeśli tak się nie stanie, zgłoszę tę sprawę do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu - powiedział działacz.

Całe zamieszanie wzbudza wiele emocji. Piłkarza broni m.in. Amza Gamal, prezes innego klubu z Abobo, gdzie przyszedł na świat Traoré. Ma być on w stanie poświadczyć, że napastnik nie przywłaszczył sobie używanych obecnie danych. Nie brakuje spekulacji, że atak na zawodnika wynika z tego, iż Koné nigdy nie otrzymał ekwiwalentu za jego wyszkolenie. Sam piłkarz na razie nie komentuje kontrowersyjnej sprawy. 

Dodajmy, że w tym sezonie Iworyjczyk rozegrał 16 spotkań ligowych w koszulce Amienis. Zanotował w nich trzy asysty.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy