LaLiga: Iñaki Williams walczy o rekord występów z rzędu. Seria przedłużona

LaLiga: Iñaki Williams walczy o rekord występów z rzędu. Seria przedłużona fot. imagestockdesign / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Athletic Club w ostatniej kolejce LaLigi zmierzył się z Elche. W drugiej połowie na boisku zameldował się Iñaki Williams, wydłużając swoją niesamowitą serię występów do 195.

26-latek, przy swoim stylu gry, w którym stawia głównie na szybkość oraz przebojowość, jest swego rodzaju fenomenem. Od kwietnia 2016 roku nie był jeszcze ani razu kontuzjowany.

To właśnie końskie zdrowie umożliwiło mu rozpoczęcie pogoni za jednym z najtrudniejszych do pobicia rekordów w całej LaLidze. Chodzi o serię kolejnych występów.

Numerem jeden jest pod tym względem Juan Antonio Larrañaga, który zgromadził 202 spotkania. Do niedawna drugie miejsce dzierżył Luis Arconada, bramkarz z 188 występami.

20 kwietnia przebił go jednak Iñaki Williams, a od tego czasu zagrał jeszcze z Realem Valladolid, Sevillą, Osasuną, Huescą, Realem Madryt oraz Elche. Obecnie ma on zatem na swoim koncie nie 189, a 195 kolejnych meczów w hiszpańskiej ekstraklasie.

Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, a zdrowie dopisze, rekord po 29 latach zostanie pobity już w ósmej kolejce następnego sezonu.

Atakujący o swój los nie musi się martwić. W 2019 roku podpisał on kontrakt aż na dziewięć lat, a z dorobkiem ośmiu goli i tylu samo asyst kończy rozgrywki jako jeden najlepiej punktujących w całym zespole.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy