LaLiga: Jóźwiak i Płacheta na celowniku Realu Valladolid

LaLiga: Jóźwiak i Płacheta na celowniku Realu Valladolid fot. Real Valladolid
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Canal+ Sport | Głos Wielkopolski

Dyrektor sportowy Realu Valladolid Miguel Ángel Gómez przyznał w programie „Dobry wieczór LaLiga” w Canal+ Sport, że Kamil Jóźwiak i Przemysław Płacheta znajdują się w kręgu zainteresowań hiszpańskiego klubu.

Nie jest żadną tajemnicą, że młodzieżowi reprezentanci Polski występujący odpowiednio w Lechu Poznań oraz Śląsku Wrocław są regularnie obserwowani przez wysłanników zagranicznych klubów.

Wśród nich znajduje się także przynajmniej jeden hiszpański zespół, o czym otwarcie poinformował Miguel Ángel Gómez na antenie Canal+ Sport w programie „Dobry wieczór LaLiga”.

- Już byliśmy bliscy podpisania kontraktu z jednym z polskich piłkarzy. Podkreślam, że macie interesujących zawodników, ale kluczowe są też negocjacje. Byliśmy bardzo zainteresowani graczem, który wyjechał do Serie A i tam został. Mogę tu jeszcze wymienić skrzydłowego Lecha Poznań - Kamila Jóźwiaka albo piłkarza Śląska Wrocław - Przemysława Płachetę. Macie wielu ciekawych graczy, którzy się rozwijają i mogą osiągnąć wysoki poziom - powiedział dyrektor sportowy Realu Valladolid, który zaznaczył, że mają w klubie zatrudnionego skauta odpowiadającego wyłącznie za obserwowanie meczów polskiej Ekstraklasy.

Zespół zarządzany przez słynnego Ronaldo musiałby sięgnąć dość głęboko do kieszeni, aby pozyskać jednego z wymienionych młodzieżowych reprezentant Polski.

W szczególności dotyczy to Kamila Jóźwiaka, którego koszt ewentualnego sprowadzenia oznaczałby zakręcenie się przez hiszpańską drużyną w pobliżu swojego rekordu transferowego. A ten wynosi 3,3 miliona euro i należy do Dragan Isailovicia pozyskanego z Partizana w lipcu 1998 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Transferowe podsumowanie czerwca. Koronawirus nie taki straszny Transferowe podsumowanie czerwca. Koronawirus nie taki straszny Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Rennes zbroi się przed Ligą Mistrzów. OFICJALNIE: Terrier pierwszym letnim transferem Rennes zbroi się przed Ligą Mistrzów. OFICJALNIE: Terrier pierwszym letnim transferem Upamecano jednak zostanie? RB Lipsk ma plan! Upamecano jednak zostanie? RB Lipsk ma plan! Glik coraz bliżej opuszczenia AS Monaco. Finalizacja transferu kwestią dni Glik coraz bliżej opuszczenia AS Monaco. Finalizacja transferu kwestią dni OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy