LaLiga: Jóźwiak i Płacheta na celowniku Realu Valladolid

LaLiga: Jóźwiak i Płacheta na celowniku Realu Valladolid fot. Real Valladolid
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Canal+ Sport | Głos Wielkopolski

Dyrektor sportowy Realu Valladolid Miguel Ángel Gómez przyznał w programie „Dobry wieczór LaLiga” w Canal+ Sport, że Kamil Jóźwiak i Przemysław Płacheta znajdują się w kręgu zainteresowań hiszpańskiego klubu.

Nie jest żadną tajemnicą, że młodzieżowi reprezentanci Polski występujący odpowiednio w Lechu Poznań oraz Śląsku Wrocław są regularnie obserwowani przez wysłanników zagranicznych klubów.

Wśród nich znajduje się także przynajmniej jeden hiszpański zespół, o czym otwarcie poinformował Miguel Ángel Gómez na antenie Canal+ Sport w programie „Dobry wieczór LaLiga”.

- Już byliśmy bliscy podpisania kontraktu z jednym z polskich piłkarzy. Podkreślam, że macie interesujących zawodników, ale kluczowe są też negocjacje. Byliśmy bardzo zainteresowani graczem, który wyjechał do Serie A i tam został. Mogę tu jeszcze wymienić skrzydłowego Lecha Poznań - Kamila Jóźwiaka albo piłkarza Śląska Wrocław - Przemysława Płachetę. Macie wielu ciekawych graczy, którzy się rozwijają i mogą osiągnąć wysoki poziom - powiedział dyrektor sportowy Realu Valladolid, który zaznaczył, że mają w klubie zatrudnionego skauta odpowiadającego wyłącznie za obserwowanie meczów polskiej Ekstraklasy.

Zespół zarządzany przez słynnego Ronaldo musiałby sięgnąć dość głęboko do kieszeni, aby pozyskać jednego z wymienionych młodzieżowych reprezentant Polski.

W szczególności dotyczy to Kamila Jóźwiaka, którego koszt ewentualnego sprowadzenia oznaczałby zakręcenie się przez hiszpańską drużyną w pobliżu swojego rekordu transferowego. A ten wynosi 3,3 miliona euro i należy do Dragan Isailovicia pozyskanego z Partizana w lipcu 1998 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków: Z chaosu wyłania się porządek - przedstawiamy sylwetkę Petera Hyballi Wisła Kraków: Z chaosu wyłania się porządek - przedstawiamy sylwetkę Petera Hyballi FIFA 21: Ibrahimović nie odpuszcza. Szwed odpowiada EA Sports FIFA 21: Ibrahimović nie odpuszcza. Szwed odpowiada EA Sports ESPN 100: Najlepsi obrońcy świata. Dominacja Liverpoolu utrzymana ESPN 100: Najlepsi obrońcy świata. Dominacja Liverpoolu utrzymana Przemysław Tytoń jednak nie wraca do Polski. OFICJALNIE: Podpisał nowy kontrakt Przemysław Tytoń jednak nie wraca do Polski. OFICJALNIE: Podpisał nowy kontrakt CIES: Piłkarze z największym wzrostem wartości w listopadzie CIES: Piłkarze z największym wzrostem wartości w listopadzie Lech Poznań rozpoczął zimowe okno. OFICJALNIE: Karlström pierwszym transferem Lech Poznań rozpoczął zimowe okno. OFICJALNIE: Karlström pierwszym transferem Real Madryt: Trzech poważnych kandydatów na zastąpienie Zidane'a Real Madryt: Trzech poważnych kandydatów na zastąpienie Zidane'a

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy