2024-09-15 17:20:14; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Lamine Yamal z dubletem w pierwszej połowie! FC Barcelona na prowadzeniu [WIDEO] Fot. TV
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: CANAL+ Sport

FC Barcelona po pierwszej połowie wygrywa z Gironą 2:0. Obie bramki dla „Dumy Katalonii” zdobył Lamine Yamal, a przy jednej z nich asystował mu Robert Lewandowski.

FC Barcelona w LaLidze pod wodzą Hansiego Flicka wygrała każdy z czterech meczów i zdaje się być na dobrym torze, by zgarnąć komplet punktów w trwającym starciu przeciwko Gironie. Sensacja ubiegłego sezonu w pierwszych 45 minutach musiała uznać wyższość sąsiadującego klubu, któremu prowadzenie pół godziny po pierwszym gwizdku dał Lamine Yamal.

Młody skrzydłowy najpierw sprytnie przechwycił piłkę od Davida Lópeza, by następnie z zimną krwią wykończyć akcję w polu karnym „Blanquivermells”, przenosząc futbolówkę nad rękoma interweniującego golkipera.

Na drugi konkret ze strony mistrza Europy nie musieliśmy długo czekać, bowiem siedem minut później, po rzucie wolnym, skorzystał on z przypadkowego zgrania Roberta Lewandowskiego i oddał plasowany strzał w lewy róg bramki Paulo Gazzanigi.

W bieżącej kampanii 17-latek ma już na swoim koncie trzy bramki i cztery asysty w pięciu występach w LaLidze. Lewandowski z kolei do czterech dotychczasowych goli dołożył drugą asystę.