Layvin Kurzawa odrzucił ofertę. Czeka na lepsze warunki finansowe

Layvin Kurzawa odrzucił ofertę. Czeka na lepsze warunki finansowe fot. VSPress / SIPA / Pressfocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak
Źródło: Fabrizio Romano

Layvin Kurzawa otrzymał ofertę letniego transferu z Turcji, lecz postanowił ją odrzucić. Usługami defensora Paris Saint-Germain zainteresowana była Adana Demirspor - donosi Fabrizio Romano.

Długoletnia już współpraca pomiędzy Paris Saint-Germain a Layvinem Kurzawą rozpoczęła się latem 2015 roku. Wówczas Paryżanie sfinalizowali jego transfer z AS Monaco za kwotę 25 milionów euro, chcąc odpowiednio zabezpieczyć boczne sektory swojej defensywy.

Od tamtego momentu Kurzawa w trykocie francuskiego zespołu rozegrał łącznie 154 spotkania, zdobywając w nich 14 bramek oraz notując 23 asysty.

Jednak w ostatnich sezonach regularność jego występów drastycznie spadła. Jednym z powodów, które miały na to wpływ była kontuzja zerwania więzadła pobocznego w kolanie, której Kurzawa doznał po powrocie z Fulham, gdzie w sezonie 2022/2023 przebywał na wypożyczeniu.

Utrata pozycji w hierarchii zespołu oraz brak jakichkolwiek liczb wskazują na to, że przygoda 31-latka z paryskim zespołem zmierza ku końcowi. Przemawia za tym również jego wygasający w czerwcu kontrakt, który już niemal napewno nie zostanie przedłużony.

Taki obrót spraw wywołał na rynku transferowym spore poruszenie. Transferem Kurzawy zainteresowane są między innymi hiszpańskie zespoły, o czym wspominał już Fabrizio Romano.

Teraz włoski dziennikarz podzielił się kolejnymi informacjami, wobec których Kurzawa miał otrzymać ofertę od tureckiej Adany Demirspor. Zespół ten chciał pozyskać go latem w ramach wolnego transferu, lecz ostatecznie sam zawodnik postanowił odrzucić tę propozycję.

Kurzawa wykluczył przeprowadzkę nad Bosfor z prostego powodu. Wystosowana oferta nie spełniła jego warunków, w związku z czym postanowił on cierpliwie czekać na tą, która będzie w jego opinii najbardziej odpowiednia.

Warto wspomnieć, że Adana ma w swoich szeregach kilku ciekawych zawodników, a jednym z nich jest wszystkim dobrze znany Mario Balotelli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy